Пожежа в Одесі: з’ясувались нові моторошні факти, що призвели до загибелі людей (Відео)

Пошукові роботи на згарищі коледжу в Одесі тривають. Фото - ДСНСУ
Пошукові роботи на згарищі коледжу в Одесі тривають. Фото – ДСНСУ

На момент прибуття рятувальників на місце пожежі в коледжі в центрі Одеси 4 грудня заблокованими у будівлі вже були дві сотні людей, а відповідного спорядження для їх порятунку надзвичайники не мали.

Як повідомив ТСН рятувальник Артем Щербаков, який з травмами був госпіталізований з пожежі, сходові марші з другого поверху навчального корпусу обвалились просто під ним, коли він намагався ввійти в охоплену вогнем будівлю.

“Два сходових прольоти горіли. Я хотів піднятись ними, але вони завалились, вийшло, що ноги просто висіли в повітрі”, – розповів про спробу ввійти в навчальний корпус рятувальник Артем Щербаков.

Читайте також: Фахівці назвали попередню причину масштабної пожежі в Одесі (Відео)

На вищих поверхах були студенти і викадачі коледжу, які зійти вниз сходами вже не могли.

"Вони вже були заблоковані", - каже рятувальник.

Читайте також: «Повідомила, що задихається, і попрощалась», — поліція назвала імена зниклих безвісти в смертельній одеській пожежі (Відео)

Щоб врятуватись від їдкого диму, люди почали відчиняти вікна будівлі і це спричининило ще більше розгорання. Поки висотні автодрабини рятувальників пробирались крізь одеські дорожні затори, з будівлі коледжу люди почали вистрибувати з вікон.

Так загинула 17-річна студентка Ксенія Бабенко та помер від травм рятувальник, якого вона скинула з драбини при стрибку.

Читайте також: Шукають ще чотирьох: на згарищі в Одесі знайшли тіла, які поки не впізнали (Відео)

При вистрибуванні з вікон врятувати людей могли б пожежні батути, та в Україні вони не визнані офіційно як засіб роботи рятувальників і їх надзвичайники використовують тільки під час навчань.

З'ясувався і ще ряд моторошних фактів, що призвели до загибелі людей під час пожежі в Одесі: коледж не був обладнаний протимовою і протипожежною сигналізацією і про пожежу всі, хто був в ньмоу, дізнались занадто пізно. Рятувальників викликали перехожі, які побаачили, що з вікон коледжу валить густий чорний дим. А тим часом студенти спокіно ще були на парах, не знаючи, що на них чатує смертельна небезпека.

Всі обставини трагедії та винних у ній має встановити слідство, яке ведуть правоохоронці за фактом смертельної пожежі в коледжі Одеси.

Більше - у сюжеті ТСН. Тиждень