Уже друга парламентська партія відмовилась від посади заступника голови Верховної ради України

ф1ВО “Батьківщина” сьогодні відкликала свою кандидатуру на посаду заступника голови Верховної ради ІХ скликання, яку вчора подала. 20 серпня від посади віце-спікера відмовився “Голос”.

Як повідомляє “Українська правда”, про відкликання кандидатури Олени Кондратюк заявив нардеп від “Батьківщини” Андрій Кожем’якін на сьогоднішньому засіданні підготовчої депутатської групи.

“Вчора наша політсила, яка знаходиться дефакто в опозиції,  заявила, що ми подаємо кандидатуру на посаду віце-спікера. Після консультацій з нашими колегами, ми прийняли рішення відкликати цю кандидатуру”, – сказав представник “Батьківщини”.

Раніше цього тижня про те, що не буде делегувати свого представника як кандидата на посаду заступника голови ВР, заявила партія "Голос". У Вакарчука пояснили, що ця посада їх політичній силі не цікава, бо посада віце-спікера "має переважно церемоніальні позиції, в цьому випадку нас не цікавить політична посада - нас цікавлять професійні посади".

Читайте також: Стало відомо, чи буде Віктор Медведчук сидіти у президії нової Верховної ради України (Відео)

В "Озиційній платформі - "За життя" раніше заявляли, що Віктора Медведчука у президії ВР ІХ скликання не буде.

Читайте також: Шуфрич сказав, на які посади у ВР претендує «Опозиційна платформа — «За життя» (Відео)

Однак без вказання прізвища кандидата заявили, що ОПЗЖ претендує на посаду віце-спікера.

Читайте також: У «Слузі народу» визначились із кандидатурами керівників Верховної ради України (Відео)

Також на цю посаду претендує і "Європейська солідарність", але нардеп "ЄС" Іванна Климпуш-Цинцадзе запевнила, що партія ще не подавала своєї кандидатури, бо претендує на керівництво різних комітетів.

Читайте також: Сядуть усі: схема розсадки народних депутатів у ВР ІХ скликання погоджена (Відео)

У партії "Слуга народу" заявили, що на псоаду голови Верховної ради пропонуватимуть голову партії Дмитра Разумкова, а першим заступником голови Ради пропонуватимут ьнародним депутатам затвердити Представника Президента в Раді Руслана Стефанчука.