Зеркаль попередила про загрозу вторгнення Росії в Україну через “Північний потік-2” (Відео)

Якщо Росія добудує “Північний потік-2”, у РФ зникне остання перепона для повномасштабного військового нападу на Україну. Наразі від цього Росію стримує транзит її газу до Європи українською газотранспортною системою.

Про це екс-заступник глави МЗС України Олена Зеркаль заявила в інтерв’ю на 5 каналі.

Зеркаль пояснила, що українська ГТС зараз є ключовою для Росії у транспортуванні газу до Європи. Як тільки у РФ з’явиться альтернатива у вигляді газогону дном Балтійського моря, українська газотранспортна система Росії стане непотрібна.

“Підірвати трубу, яка веде до українського кордону з їхнього боку, вони можуть легко. І для них це не буде проблемою, якщо буде “Північний потік” і якщо вони зможуть отримувати гроші за продаж газу в Європі не у зв’язку з транспортуванням через Україну, а без цього. Тоді, в принципі, в них немає жодних перепон щодо повного військового вторгнення… Тобто запобіжник, який в нас є зараз, він вже не буде працювати. А труба – це запобіжник. Я б хотіла, щоб це було не так, але дуже багато чинників вказують на те, що це може бути саме так”, – сказала український дипломат.

Зеркаль наголосила, що газова труба для Росії - це питання не економічне, а політичне.

"Північний потік" - це не самостійна труба. Це -  частина політики Російської Федерації по відношенню до України і до Європейського союзу", - підкреслила український дипломат.

Зеркаль відзначила, що єдине, що не дозволить Росії добудувати "Північний потік-2", є санкції Заходу. Щоб ці санкції не були запроваджені чи були якомога м'якшими, "Газпром" масово залучає лобістів, на яких лише у четвертому кварталі 2020 року витратив понад 5 мільйонів доларів.

Однак запроваджені нещодавно санкції США проти РФ за "Північний потік" доводять, що Україна успішно протидіє агресивним намірам Кремля.

"Коли ви не виборюєте власні права і коли ви не боретеся за себе самостійно, ніхто за вас це робити не буде...Порівняно з росіянами я думаю, що ми більш успішні. Тому що вони ж намагалися добудувати і запустити "Північний потік" ще наприкінці 2019 року. Зараз вже 2021-й, а все ще недобудовано... І ми робимо все, щоб не допустити це будівництво, бо розуміємо: як тільки вони завершать будівництво, вони зроблять все, аби запустити цей проект", - резумувала Зеркаль.

Більше - у повній версії інтерв'ю Олени Зеркаль програмі "Рандеву" на 5 каналі.