Земля має бути у розпорядженні ОТГ. Голова Держгеокадастру пояснив чому

Сьогодні, 12 листопада відбувся земельний онлайн-форум для ОТГ «Передача земель громадам». Участь у зустрічі взяли Голова Держгеокадастру Роман Лещенко, перший заступник Голови Анатолій Мірошниченко, Голова Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» Олександр Корінний та представники ОТГ. Загалом форум відвідали понад 700 учасників.Голова Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» Олександр Корінний та перший заступник Голови Держгеокадастру Анатолій Мірошниченко.

Учасники обговорили низку важливих питань, зокрема алгоритми передачі Держгеокадастром земель у розпорядження ОТГ.

Між Держгеокадастром та Всеукраїнською асоціацією органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад» було підписано Меморандум про взаємодію, основною метою якого є ідентифікація та розв’язання проблем об’єднаних територіальних громад, що виникають у сфері земельних відносин.

«Майбутнє нашої країни, її сила та розвиток – полягає у глибокій децентралізації та розвитку об’єднаних територіальних громад. Адже громади – не лише необхідний обсяг повноважень, а й ресурси, які необхідні для їхньої реалізації. Реалізація земельної реформи в Україні неможлива без належної децентралізації та передачі земельних повноважень на місця», – наголосив Голова Держгеокадастру Роман Лещенко. Він зауважив, що підписання Меморандуму передбачає максимально швидку та оперативну взаємодію між громадами та Держгеокадастром.