Земельний конфлікт на Чернігівщині: селяни не змогли приватизувати свої наділи, бо виявили, що ними володіють інші особи (Відео)

фото: мережа Інтернет
фото: мережа Інтернет

Жителі села Криски Коропського району на Чернігівщині, хотіли приватизувати орендовані паї.

Та на цьому шляху  їх чекала неватішна новина: люди дізналися, що їхніми наділами, на яких вони господарували 20 років,  володіють інші люди, інформує cn.suspilne.media.

Десятеро людей, які два десятиліття орендували паї і зібралися їх приватизувати, дізналися: ця земля  поділена на ділянки і має кадастрові номери.

Тобто, каже жителька Крисків Віра Качура, уже приватизовується іншими особами.

З цим питанням люди зверталися як до сільради, так і до обласного Держгеокадастру.

Ці десятеро жителів села Криски орендують землі для ведення особистого селянського господарства з 1999року. Їхні земельні ділянки поруч. Восени цього року, почувши про наміри уряду скасувати мораторій на продаж сільгоспземель, селяни вирішили приватизувати орендовані раніше ділянки.

На публічній карті Держгеокадастру земля, яку двадцять років орендують і обробляють ці селяни, і яку тепер зібралися приватизувати – вже поділена. Ділянкам присвоєний кадастровий номер.

Чому земля на приватизацію якої вони, як орендарі, мали першочергове право, вже поділена і має кадастрові номери – з цим питанням селяни пішли до сільського голови.

Той відповів, дані земельні ділянки знаходяться поза межами сільської ради, тому сільрада не є їх розпорядником.

Подробиці – у репортажі журналістів UA: ЧЕРНІГІВ: