Земельні торги поповнили місцеві бюджети Тернопільщини майже на 40 млн грн

Завдяки проведеним земельним торгам бюджети органів місцевого самоврядування Тернопільщини отримують 38 млн грн упродовж останніх семи років — 2016-2020 р.

Таку цифру оприлюднили в Головному в головному управлінні Держгеокадастру у Тернопільській області.

За інформацією спеціалістів, торік управлінням підготовлено і проведено 204 земельних аукціони. З них у грудні – 38. На торги виставляли права оренди 867 земельних ділянок, з них у грудні – 184 державної форми власності сільськогосподарського призначення. Ділянки розташовані за межами населених пунктів площею 4,23 тис. га.

Стартовий розмір орендної плати за земельні ділянки, які продані, становив 2,59 млн грн. Усього за цей період продали право оренди на 386 земельних ділянок загальною площею 1,85 тис. га, з них у грудні – 76 ділянок площею 372,6 га.

За результатами реалізації права оренди на конкурентних засадах місцеві бюджети сільських рад, на території яких продавалось таке право, поповнились коштами від сплати річної орендної плати на 6 млн грн.

Розмір орендної плати в результаті торгів зріс у 2,32 раза від стартової ціни. Середній розмір плати переданих в оренду земель у Тернопільській області становив 2,7 тис. грн/га.

Галина Стецько.