Земельні паї в оренду на Тернопіллі здають здебільшого пенсіонери

nemy5Майже половину договорів оренди земельних паїв у Тернопільській області уклали селяни-пенсіонери.

Як повідомляє землевпорядна служба області, зі 259,7 тис. договорів оренди земельних паїв 126 тис. (48%) укладені саме літніми людьми.

Читайте також. На Тернопіллі вже виплатили орендної плати за землю — 303 млн 385 тис. грн

Відтак, у головному управлінні Держземагентства у Тернопільській області наголошують, що питання орендної ставки на землю має важливе соціальне значення.

– Із сільгосптоваровиробниками-орендарями ведуть систематичну роз’яснювальну роботу, спрямовану на регулярність і повноту сплати орендної ставки. Адже від їх сумлінності залежить вирішення у тому числі соціальних питань у регіоні, – йдеться в повідомленні.

Так, за надані в оренду паї селяни-пенсіонери мають отримати 102 млн грн орендної плати, що становить 44%  від загальної суми виплат усім орендодавцям в області. При цьому, як наголошує головне управління Держземагентства, ведеться постійна робота щодо приведення орендної ставки до вимог законодавства, зокрема переукладення орендних договорів.

Читайте також. Збараж: орендар заборгував 30 тис. грн, тому у нього відберуть 1,5 га землі

Так, кількість договорів із відсотком орендної плати понад 3% (мінімальний рівень, передбачений законодавством – прим.) сягає 77% від усіх укладених договорів оренди. У 2014 році середня вартість оренди за один гектар зросла на 5% і становила 491,2 грн.

Загалом у 2014 році, повідомив сайт ОДА, власники земельних паїв у Тернопільській області отримали майже 250 млн грн орендної плати, що на 13,1 млн грн більше, ніж у 2013-му. Усього на Тернопіллі уклали 259,7 тис. договорів оренди земельних паїв. Переважає середньотермінова оренда на 6-10 років. Таких угод уклали понад 57%. Частка довгострокових договорів оренди – від 10 років – становить понад 9%.

Софія Левицька