Зеленський звернувся до білорусів і росіян через війну: “Ви не сховаєтесь ніде” (Відео)

Президент України заявив, що Білорусь втягують у війну активніше, ніж на початку війни РФ проти України. Він закликав білорусів не чинити так, як росіяни, яким за  воєнні злочини проти України не уникнути суду.

Про це Володимир Зеленський заявив у відеозверненні ввечері 26 червня. Він звернувся до білорусів російською мовою.

“Окремо я хочу звернутися сьогодні до громадян Білорусі. До людей – і цивільних, і в погонах. Вас втягують у війну. І навіть активніше, ніж це було в лютому та у весняні місяці. У Кремлі за вас уже все вирішили. Ваші життя для них нічого не варті. Але ви не раби і не гарматне м’ясо, ви не повинні помирати. І ви можете не дати нікому вирішувати за вас, що на вас чекає далі. Я знаю, що народ Білорусі підтримує Україну, вони підтримують нас, точно нас, а не війну. І саме тому вас – усіх білорусів – російське керівництво хоче втягнути у війну. Хоче посіяти ненависть між нами. Від простих людей Білорусі зараз дуже багато залежить. Я знаю, що ви можете не брати участь у цій війні. Ваші життя належать лише вам, а не комусь у Кремлі”, – наголосив президент України.

Володимир Зеленський також російською звернувся до тих росіян, які зараз запускають ракети по Україні.

"Коли ваші ракети б'ють по житлових будинках – це воєнні злочини. Суд – от що на вас всіх чекає. І ви не сховаєтесь ніде – ні на берегах Каспійського моря, над яким запускаються ваші ракети, ні в Білорусі... Ніде!", - запевнив Зеленський.