Зеленський заявив про звільнення в Білорусі трьох українських громадян

Влада Білорусі звільнила Євгена Васильєва, Костянтина Рєуцького і Оксану Альошину, яких білоруські силовики затримали за начебто участь у мових заворушеннях під акцій протесту. 

Про звільнення цих українських громадян із білоруських СІЗО повідомив на своїй сторінці у Фейсбук Президент України Володимир Зеленський.

“Сьогодні, після наших наполегливих дій, були нарешті звільнені українці Євген Васильєв, Костянтин Рєуцький і Оксана Альошина. Наші правозахисники та журналісти були незаконно затримані ще 12 серпня. Сьогодні їх звільнили. Вони не порушували жодних законів Республіки Білорусь і перебували там виключно задля отримання достовірної інформації про події, що там відбуваються, та задля коментування їх у публічному медійному просторі. Відкрито, прозоро, професійно. Зараз вони в цілковитій безпеці”, – повідомив Президент України.

Читайте також: У Білорусі затримали громадян України і погрожують в’язницею на 8 років – МЗС України (Відео)

“Також нині ведуться перемовини задля звільнення ще одного українця – Романа Шишка, який перебуває в ізоляторі міста Бреста”, – повідомив Зеленський.

Він наголосив, що Україна завжди захищатиме своїх громадян і закликав Білорусь до мирного врегулювання ситуації.

“Україна вміє захищати своїх громадян і завжди це робитиме. Однак ми закликаємо наших білоруських колег категорично утриматися від незаконних затримань і насильства. Нам дійсно небайдуже. Ми справді переживаємо за все, що відбувається в Білорусі. Білорусь завжди була добрим другом і партнером України. І для нас важливо, щоб білоруси знайшли виключно мирний і демократичний вихід із суспільно-політичного конфлікту. Щоб Білорусь надалі розвивалася та була демократичною, економічно сильною й незалежною державою”, – написав Президент України Володимир Зеленський.

Читайте також: Лукашенко почав випускати з СІЗО затриманих на акціях протесту (Відео)

Як повідомляла ІА “7 Днів-Україна”, про звільнення Рєуцького і Васильєва раніше сьогодні повідомляла волонтерська організація “Восток SOS”, членами якої є ці двоє волонетрів.

Читайте також: Затриманих у Білорусі українських волонтерів відпустили (Фото)