Зеленський ветував закон, який послаблює відповідальність за брехню в е-деклараціях

Президент Володимир Зеленський повернув до Верховної ради зі своїми пропозиціями закон про відповідальність за недостовірне декларування, який парламент ухвалив 3 червня 2021 року.

Про таке ветування закону повідомив Офіс президента.

Там зазначили, що Президент ініціював цей проект закону для відновлення покарання у вигляді позбавлення волі за недостовірне декларування, але внесені парламентарями правки нівелювали це.

“Під час розгляду вказаного документа в сесійній залі Верховної ради депутати внесли зміни в порядок декларування відомостей щодо рухомого й нерухомого майна, яке перебуває у володінні або користуванні членів сім’ї декларанта. Відповідно до поправок, такі об’єкти зазначаються у декларації, якщо члени сім’ї декларанта подали йому відповідну інформацію.Таким чином декларанта можна притягнути до кримінальної відповідальності лише за недостовірне декларування об’єктів, про які йому надали відомості члени родини. Це дає законодавчу лазівку недобросовісним декларантам для того, щоб не зазначати у своїх деклараціях рухоме та нерухоме майно, яким володіють чи користуються їхні родичі, пояснюючи це тим, що члени їхньої сім’ї нібито не надали їм відповідної інформації про це майно”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Брехня в е-деклараціях: Президент ветує свій же законопроєкт, який з правками прийняла ВР (Відео)

Зважаючи на це, Президент України повернув закон до парламенту, повідомили в Офісі глави держави.

"Кримінальна відповідальність за недостовірне декларування відомостей має бути достатньо суворою та передбачати можливість призначення покарання у вигляді позбавлення волі", - зазначив Володимир Зеленський.

В Офісі Президента України нагадали, що запровадження системи електронного декларування було вимогою Європейського Союзу для встановлення безвізового режиму з Україною.

Венеціанська комісія у своєму висновку від 5 травня 2021 року повністю підтримала ініційовані Президентом зміни щодо встановлення покарання за правопорушення, пов’язані з декларуванням, та не висловила жодних зауважень.