Зеленський у США: у Нью-Йорку він візьме участь у 76-й сесії Генеральної асамблеї ООН

Президент України Володимир Зеленський прибув з робочим візитом до Сполучених Штатів Америки.

Про це повідомляють в Офісі Президента.

У Нью-Йорку він візьме участь у 76-й сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй. 

У межах візиту заплановані зустрічі Президента України з лідерами інших держав та представниками міжнародних організацій.

Також Володимир Зеленський зустрінеться з представниками бізнесу та інвесторами.

Крім того, запланована зустріч з українською громадою у США.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба повідомив, що Зеленський має намір консолідувати більшу підтримку міжнародної спільноти для України.

  • У Вашингтоні 1 вересня відбулась зустріч між президентами Джозефом Байденом та Володимиром Зеленським. Загалом зустріч тривала близько двох годин, закрита частина – близько години. За результатами зустрічі сторони опублікували спільну заяву, яка включає кілька блоків, зокрема безпековий, правовий та економічний.
  • Зеленський передав Байдену список з 450 імен українських полонених на тимчасово окупованих територіях і в Росії.
  • Зеленський у межах візиту до США презентував план трансформації України, який стосується, зокрема, перетворень у військовій та економічній сферах. Під час презентації плану Зеленський закликав лідерів країн НАТО прискорити вступ України до Альянсу через ескалацію на окупованих територіях.
  • 1 вересня Зеленський, який перебуває із візитом у Сполучених Штатах, провів зустріч із президентом Групи Світового банку Девідом Малпассом та міністром оборони США Ллойдом Остіном.
  • Зеленський в рамках робочого візиту до США 2 вересня прибув до штату Каліфорнія. Він зустрівся із генеральним директором корпорації Apple Тімом Куком.
  • Сполучені Штати передали Україні гуманітарну допомогу на суму 45 мільйонів доларів, яка призначається для підтримки українців, що постраждали через російську агресію на Донбасі.