Зеленський сказав, яких гарантій домагався від Меркель і потролив Путіна. Повна версія брифінгу (Відео)

Фото – сайт президента України

Якщо Росія припинить транзит газу до Європи через українську ГТС, то не зможе постачати газ навіть в окуповані нею ж території українського Донбасу. Тому “Північний потік-2” – це для України питання насамперед безпекове і політичне.

Як заявив в ході інтерв’ю українським журналістам на форумі “Україна-30” Президент України Володимир Зеленський, саме про це він впродовж чотирьох годин говорив з Ангелою Меркель під час свого візиту до Німеччини.

Зеленський визнав, що Україна і Німеччина мають різні погляди на цей російський газогін. Саме тому він переконував канцлера Німеччини в тому, що Україна має отримати щонайменше 10-річні гарантії про транзит газу українською ГТС в разі запуску “Північного потоку-2”. Про це Меркель говоритиме з Байденом під час її візиту до США.

"Не буде транзиту газу, а як же ці території будуть отримувати, наприклад?" - потролив Зеленський Росію щодо окупованого нею ж Донбасу.

Президент України зазначив, що мир на Донбасі досі не досягнений з вини саме Росії і Путіна.

"Всі бачать, що відтерміновується Нормандська зустріч через позицію Російської Федерації", - сказав Зеленський.

Читайте також: Сайт президента РФ оприлюднив статтю Путіна українською мовою з традиційною пропагандою Кремля

Глава української держави потролив Путіна за пропагандистську статтю на сайті Кремля українською мовою.

"Якщо президент Російської Федерації вже почав писати українською, значить ми все правильно робимо", - сказав Зеленський.

Більше подробиць - у сюжеті ТСН та в повній версії інтерв'ю Зеленського у відео "Україна-30" із 12 хв 40 сек.