Зеленський про рішення саміту НАТО: “Роль України має бути оцінена”

Володимир Зеленський на передовій Донбасу. Фото – сайт Президента України

Україна вдячна саміту Північноатлантичного альянсу за підтвердження наміру надати нашій країні ПДЧ, та розраховувала почути термін надання цього Плану дій щодо членства в НАТО.

Так прокоментував рішення брюссельського саміту НАТО 14 червня Володимир Зеленський, повідомляє сайт Президента України.

“Ми вдячні членам НАТО за таке цілком логічне рішення, яке повністю підтвердило рішення Бухарестського саміту НАТО 2008 року. Водночас у рішенні цьогорічного саміту відсутні конкретні часові межі наступних кроків у нашому зближенні з НАТО, на які ми сподівалися”, – заявив Володимир Зеленський.

Читайте також: НАТО вперше офіційно назвало спосіб вступу України до Альянсу: буде ПДЧ (Відео) 

Глава української держави підкреслив, що оборона українських військових проти російської агресії на Донбасі - це оборона не тільки України, а й захист бійцями ЗСУ східних рубежів Європи.

"Україна, не будучи членом НАТО, вже сьогодні вносить свою вагому частку в забезпечення євроатлантичної безпеки. Протистояння російській агресії на сході, під час якого, на жаль, продовжують гинути українські воїни, є нашим неоціненним внеском у безпеку всього євроатлантичного простору", - зазначив Зеленський.

Саме тому, наголосив Президент України, наша країна заслуговує на якнайшвидше отримання ПДЧ. У своїх подальших двосторонніх переговорах з лідерами держав-членів НАТО Президент продовжить обговорення євроатлантичних прагнень України. Про це в ході візиту до США Зеленський говоритиме і з Джо Байденом.

"Роль України у забезпеченні глобальної безпеки має бути належним чином оцінена", - підкреслив глава української держави.