Зеленський про “чорні скриньки” і компенсацію Ірану за збитий Боїнг МАУ: “Будемо тиснути” (Відео)

ф1Відразу після збиття українського “Боїнга” 8 січня біля Тегерану Іран офіційно пропонував Україні компенсацію за кожного з 11-ти загиблих в авіакатастрофі громадян України по $80 тисяч, однак Україна відмовилась, заявивши, що вимагатиме від Ірану значно більшої компенсації.

Про це заявив ТСН глава української держави Володимир Зеленський.

Президент України також наголосив, що Україна домагатиметься від Ірану передачі “чорних скриньок” збитого літака.

Володимир Зеленський повідомив, що бортових самописців збитого українського лайнера Іран так і не передав Україні, натомість запросив українських спеціалістів до Тегерана для розшифрування бортових самописців.

Зеленський наголосив, що якщо навіть якщо Ірану вдасться розшифрувати ці "чорні скриньки", Україна і надалі наполягатиме на отриманні їх, щоб довести провину Ірану в суді.

"Будемо тиснути", - сказав Президент України.

Володимир Зеленський підкреслив, що українська сторона розуміє ризики неправильного чи неповного розшифрування Іраном "чорних скриньок", тому українські фахівці в Тегеран мають летіти за умови, що зможуть привезти в Україну бортові самописці збитого Іраном українського лайнера.

Читайте також: Як Іран ракетами збив «Боїнг» МАУ: реконструкція авіакатастрофи (Відео)

"Іран вже розуміє, що в нас є більше доказів, ніж було від самого початку, і цей запис – це один з таких важливих кроків. Іран вже запропонував нам, щоб до розшифровки чорних скриньок ми долучили своїх спеціалістів. Вони запрошують вже у понеділок (3 лютого) летіти до них в Іран. Відверто кажучи, ми цього дуже боїмося, тому що можуть запросити наших фахівців до їхньої лабораторії, але вже тоді нам наші спеціалісти сказали, що технічно вони не готові до правильного, правдивого розшифрування. Я боюсь, що іранці можуть залучити наших фахівців, мовляв давайте тут на місці розшифруємо, а потім скажуть – навіщо вам тепер чорні скриньки. Ні, ми хочемо взяти ці скриньки, і про це ми говорили з представником іранської сторони, і він сказав – якщо ми не зможемо їх розшифрувати, ми їх вам віддамо. Я сказав – мені ваш президент теж давав слово, що ми будемо допущені до будь-яких предметів, до будь-яких доказів і зможемо взяти чорні скриньки. Тому я думаю, якщо наші фахівці летітимуть туди, вони повинні мати мандат, що у разі неповного розшифрування там на місці, вони можуть забрати чорні скриньки. Для нас це дуже важливо", - сказав Президент України.

Читайте також  "Це точно світло від ракети», — опублікований запис засекречених Іраном переговорів про збитий «Боїнг» МАУ (Відео)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», Іран визнав, що помилково ракетами збив 8 січня цивільний літак МАУ, внаслідок чого загинули 176 людей.

Попри офіційні звернення України і ознайомлення іранських фахівців з технічними можливостями України розшифрувати бортові самописці віддавати Україні "чорні скриньки" збитого лайнера МАУ Іран не поспішає.

Більше у відео ТСН