Зеленський показав результат своєї зустрічі із релігійними діячами – “послання миру” від духовенства окупованій частині України (Відео)

Фото - Фейсбук Команди Зеленського
Фото – Фейсбук Команди Зеленського

Результатом зустрічей впродовж останніх двох тижнів обраного Президента України Володимира Зеленського з релігійними діячами – звернення релігійних діячів до мешканців окупованих територій України.

Відео із таким зверненням опублікувала у Фейсбук команда Зеленського.

“Результатом зустрічей із релігійними лідерами стало послання миру для мешканців Криму та Донбасу.
Дякую всім, хто погодився.
Ми з вами!
Ми разом!
Ми – одна країна!” – йдеться в анотації до відео

До мешканців окупованого Донбасу і Криму у відео звертаються духовні лідери не лише християнських конфесій.

Вони висловлюють слова підтримки тим українцям, хто опинився в окупації, і підкреслюють, що моляться них, за мир та за повернення всіх окупованих територій України.

На відео немає глави Православної церкви України Епіфанія.

Прес-секретар новообраного президента Ольга Руденко повідомила УП, що взяти участь у відеозверненні “пропонували всім”, в тому числі, Епіфанію. Його відсутність команда Зеленського пояснює рішенням самого предстоятеля ПЦУ.

Предстоятель Православної церкви України Епіфаній відсутній у зверненні через текст та з інших міркувань, повідомляє ВВС з посиланням на джерела.

“За даними джерел BBC в оточенні Епіфанія, йому пропонували з’явитися на відео, проте він відмовив. Ієрарху не сподобався текст, який йому пропонували озвучити, про те, що “говорити потрібно не мовою гармат”, – пише видання.

За словами співрозмовників, Епіфаній хвилювався, що виглядатиме, наче він закликає до переговорів з лідерами бойовиків.

Видання зазначає, що глава ПЦУ такох вилювався, що участь у відео його і Філарета призведе до різночитань у тому, хто в ПЦУ головніший.