Зеленський підписав закон про відповідальність за викрадення авто

фото: Волинь 24

Президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до статті 289 Кримінального кодексу України щодо протидії незаконному заволодінню транспортним засобом”, який посилює відповідальність за викрадення автомобіля.

Про це повідомляється на сайті Офісу президента України.

Зокрема, закон № 875-IX, ухвалений Верховною радою 3 вересня 2020 року, скасовує штраф за незаконне заволодіння транспортним засобом. Натомість викрадення автівки каратиметься обмеженням волі на термін від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Якщо автівку викрали з використанням електронних пристроїв для втручання в роботу системи охорони, або якщо вартість автівки становить від 100 до 250 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 105,1 до 262,75 тисячі гривень), крадія саджатимуть на термін від 5 до 8 років із конфіскацією майна або без такої.

У разі ж, якщо викрадення автомобіля здійснює організована група, воно відбувається у поєднанні з насильством або ж вартість автівки перевищує 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, закон передбачає позбавлення волі на термін від 8 до 12 років з конфіскацією майна чи без такої

Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.