Зеленський підписав закон про покарання за брехню посадовців в е-декларації

Володимир Зеленський підписав закон щодо відновлення кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Про це повідомляє сайт Глави держави.

Як ідеться в повідомленні, підписаний Президентом закон повертає відповідальність посадовців перед законом, що її скасував своїм рішенням Конституційний суд України.

Цей законопроєкт №4460-д, Верховна рада України прийняла 4 грудня.

Читайте також: Брехня в е-деклараціях буде каратись: ВР повернула відповідальність посадовців (Відео)

Як повідмоляла ІА "7 Днів-Україна, відповідно до закону, максимальне покарання за неправдиві відомості в поданій електронній декларації буде у вигляді обмеження волі.

Така кримінальна відповідальність у вигляді обмеження волі настає, якщо вартість незадекларованого майна перевищує 8 мільйонів 700 тисяч гривень. За незадеклароване, що менше цієї суми, посадовець нестиме адміністративну відповідальність у вигляді штрафу.

Читайте також: Рада повернула повноваження НАЗК з перевірки електронних декларацій (Відео)

"Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" № 1074-ІХ... Підписаний документ усуває прогалини в законодавстві, що виникли у зв’язку з рішенням Конституційного Суду України від 27 жовтня 2020 року, та забезпечує можливості притягнення до кримінальної відповідальності за декларування недостовірної інформації та за неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", - сказано в повідомленні на сайті Президента України.