Зеленський підписав “антиколомойський” закон

Зеленський підписує документЗакон остаточно забороняє повернення націоналізованих в Україні банків екс-власникам та відкриває Україні шлях до нового траншу МВФ.

Про підписання главою держави цього закону 2571-д 21 травня  повідомив Офіс Президента України.

“Документ, що його підписав Глава держави, передбачає комплекс змін, спрямованих на вдосконалення діяльності банків, зокрема шляхом зміцнення корпоративного управління, та врегулювання особливостей судового провадження у справах щодо виведення банків з ринку. Крім того, законом запроваджуються оновлені механізми виведення банків з ринку, які спрямовані на удосконалення ліквідаційної процедури та задоволення вимог якомога більшої кількості кредиторів банку, що ліквідується, а також удосконалення механізмів можливої участі держави у виведенні банку з ринку. Такий крок сприятиме надійності та стабільності банківської системи, відновленню довіри до неї з боку вкладників і кредиторів.

Реалізація положень закону допоможе підвищити якість та ефективність виконання Національним банком своїх функцій у сфері банківського регулювання та нагляду, завершити процедури виведення банків з ринку / ліквідації тих банків, рішення щодо яких скасовані судами”, – заявиил в Офісі Президента України.

Читайте також: Шмигаль: Уряд отримав позитивний сигнал від МВФ і очікує на перший транш

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», 30 березня цього року Верховна рада прийняла цей законопроєкт у першому читанні.

До другого читання народні депутати внесли в документ понад 16 тисяч поправок.

Читайте також: Комітет ВР розглянув усі правки до «антиколомойського» законопроєкту

16 квітня Верховна Рада проголосувала у другому читанні і в цілому законопроєкт про внесення змін до свого регламенту. Закон закріплює особливу процедуру розгляду у другому читанні законопроєктів із надмірною кількістю поправок, яка дозволить скоротити час розгляду поправок у залі.

Читайте також: ВР відкрила шлях для швидкого розгляду «антиколомойського» закону

Після того, як ді внесені нардепами постанови про сказування результатів голосуванян в Раді цей законопроєт не набрали необхідної кількості голосів, документ підписав глава Верховної ради і передав його на підпис Президенту.

Читайте також: Рада відкрила шлях до підписання «антиколомойського» закону