У Зеленського сказали, яким буде новий Уряд України

Андрій Герус. Фото - РБК-Україна
Андрій Герус. Фото – РБК-Україна

Жодного представника іншої партії, окрім “Слуги народу”, у новому Кабінеті міністрів України не буде.

Про це заявив в інтерв’ю РБК-Україна представник президента в Кабміні Андрій Герус.

Він заявив, що більшість у Верховній раді нового скликання вже сформована – це монопольна більшість переможця парламентських виборів: “Коаліція вже є, монобільшість”.

Тому, стверджує Герус, поступатись кріслами міністрів у новому Уряді представникам інших партій “Слуга народу” наміру не має.

“Коаліція забере всі міністерські крісла, немає такого, щоб опозиція була в уряді. У парламенті, думаю, деякі комітети віддадуть опозиції, щоб ні у кого не було сумнівів у демократичності нової влади, які саме, поки не знаю”, – сказав Герус.

При цьому Герус зазначив, що звинувачувати “Слугу народу” і Володимира Зеленського у спробі збудувати в Україні диктатуру не варто: “З того, що я бачу, у Володимира Зеленського немає замашок бути авторитарним лідером і вибудовувати під себе вертикаль в стилі пострадянських диктаторів”.

Читайте також: Вперше в історії української політики: результат партії-переможця на виборах ВР створив прецедент (Відео)

Щодо кандидата на посаду глави Кабміну, то, вважають у Зеленського, це має бути людина без політичних амбіцій.

“Вибрати прем’єр-міністра через рекрутерів об’єктивно неможливо. Тому що це демократія, в країні владу обирав народ, він обирав президента і партію. Партія формує коаліцію і висуває прем’єр-міністра. Це не має бути політик в класичному розумінні цього слова, бо у нас прем’єр-міністри часто починають створювати свої партії і будувати власний політичний імідж. Нам потрібна людина, яка буде ефективно проводити реформи, які суспільство буде відчувати в реальному житті”, – сказав представник президента в Кабміні Андрій Герус.

Читайте також: Сенсаційні результати виборів ВР на мажоритарних округах: склад українського парлементу оновиться на понад 80% (Відео)

Раніше, до опрацювання ЦВК 100% електронних протоколів у партії Зеленського говорили про можливість створити коаліцію з “Голосом”.

Коли стало зрозуміло, що по мажоритарних округах “Слуга народу” отримує перемогу, на яку навіть не розраховувала (130 мажоритарників до 124 народних депутатів за партійними списками), то про можливість створення більшості у ВР зі ще якоюсь політичною силою у партії Зеленського говорити перестали.

Читайте також: Хто стане прем’єр-міністром України і займе найвищі посади держави: ЗМІ назвали імена (Відео)

Українські ЗМІ називають від чотирьох до шести імен претендентів, які можуть посісти посаду Прем’єр-міністра України.