Збити ураганне поширення Covid-19: глава МОЗ навів перші результати карантину вихідного дня (Відео)

“Ми вже бачимо зменшення не лише динаміки зростання, а й кількості захворілих на Covid-19”, – так оцінив позитивний ефект тритижневого карантину вихідного дня в Україні глава МОЗ.

Про це міністр охорони здоров’я України Максим Степанов заявив сьогодні під час брифінгу.

Він зазначив, що карантин вихідного дня в Україні не планували запроваджувати довше, як до кінця листопада. Максимальний ефект від такого карантину, за розрахунками епідеміологів, може дати зменшення захворюваності до 20%, як це було в Ізраїлі.

“Це був максимальний ефект, на який ми розраховували, але головна мета була збити це ураганне розповсюдження коронавірусної хвороби і зростання кількості хворих”, – пояснив Степанов.

Читайте також: Уряд України скасував карантин вихідного дня і запровадив інші обмеження – повна версія засідання Кабміну (Відео)

Глава МОЗ зазначив, що остаточні результати карантину вихідного дня будуть відомі до кінця цього тижня, але вже зараз позитивний ефект таких заходів у боротьбі з поширенням Covid-19 в Україні очевидний.

“У нас за минулу добу 14 тисяч 496 захворілих. Якщо порівняти з тим, що було у минулий четвер, тобто тиждень тому, в нас захворілих  було 15 тисяч 331”, – аргументував Максим Степанов.

Читайте також: Covid-19 в Україні: за добу одужує більше, як захворює

Міністр нагадав, що тепер рішенням Уряду в Україні запроваджені карантинні обмеження помаранчевої зони, і закликав українців і далі неухильно дотримуватись епідеміологічних заходів безпеки, розроблених МОЗ для протидії поширенню Covid-19.

Читайте також: “Трупи будуть на підлозі”, – професор назвав показник Covid-19, якого медицина України не витримає (Відео)