Зброя, якою убивали українців, залишила у металевому стовпі дірку завглибшки 2 см, – свідок (Відео)

vlcsnapЦентр Києва у ці дні нагадує цвинтар – безліч квітів і свічок, які несуть люди, аби вшанувати пам’ять загиблих на Майдані.

Зі столиці повернулася знімальна група телекомпанії TV-4. Максиму Мукомелі та Роману Савуляку на місці кривавих подій 18-20 лютого вдалося поспілкуватися із тернополянами, які були безпосередніми учасниками смертельного протистояння активістів Майдану і спецпризначенців.

Читайте також. Тернопілля очолить свободівець Олег Сиротюк

Тернополянин Олег Томащук – один із 17 хлопців, які 20 лютого потрапили під розстріл на Інститутській. Тоді живими залишилися тільки двоє.

- Вранці 20 числа ми почали з ними битися, я зірвав з одного щита - дитина. Решта побігли далі, до Маріїнського палацу. Фактично, я на одного аж впав, щоб його не били, бо він лежав… Ми дали їм відійти і потім знов вже за ними побігли, - пригадує учасник боїв у Києві Олег Томащук.

Читайте також. Тернопіль і Луганськ, Сімферополь і Чернігів – це одна країна, – мер Сергій Надал (Відео)

Він повернувся на Майдан за шинами - для укріплення барикад. Тоді й побачив, що на Інститутській стріляють. Розповідає, що відразу рушив туди робити коктейлі Молотова для підпалу автомобільних скатів, щоб димовою завісою обмежити обзір снайперам та автоматникам, які вели обстріл активістів Майдану. Натомість йому довелося рятувати поранених і забирати вбитих. При цьому Олега також могли застрелити - від смерті, каже, його врятувало дерево.

- Ті хлопці, коли я прибіг, ще були живі… Я ще навіть щита не мав. Потім погнали туди, униз, то я взяв щита і вже прибіг сюди, бо почали виносити медики людей. Перше мені було дуже страшно - дві смерті, а потім уже було автоматично, - додає Олег Томащук.

Читайте також. Суверенітет, територіальна цілісність України є недоторканними, – кажуть у Тернополі

Вогонь по людях, як він каже, вели з автоматів Калашникова. Водночас прицільно працювали снайпери - випущені ними кулі прошивали одночасно і щити, і бронежилети, при цьому не втрачаючи вбивчої сили. Потужність зброї та набоїв, якими убивали українців на Інститутській можна лишень уявити. Отвори у металевому стовпі - глибиною в понад півтора сантиметра...