Зборівський район: у чоловіка вдома виявили 45 ручних гранат і 4 мінометних міни

гранатиУ місцевого жителя вилучили арсенал боєприпасів часів Другої світової війни, повідомили в Управлінні Державної служби із надзвичайних ситуацій у Тернопільській області.

Так, 4 березня о 13 год. у Зборові, на вул. Б.Хмельницького, працівники Зборівського РВ УМВС України в Тернопільській області при проведенні санкціонованого обшуку виявили 49 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни. У числі знахідок – 45 ручних гранат і 4 мінометних міни. Щодо громадянина, на господарстві якого знайшли такі смертоносні знахідки, проводять слідчі дії.

Читайте також. За зберігання зброї без дозволів тернополянину «світять» від 3 до 7 років тюрми (Фото, Відео)

За попередньою інформацією він збирав метал для подальшої його здачі у пункти прийому брухту. Вочевидь, у гонитві за наживою не гребував й боєприпасами та, ймовірно, в подальшому планував їх розібрати та також здати у металобрухт.

- Часто такі необачні дії призводять до трагедії зі смертельними наслідками, - кажуть рятувальники. - Адже боєприпаси, що пролежали декілька десятиліть у землі, є вкрай небезпечними, адже під впливом навколишнього середовища вибухова речовина стає надчутливою до будь-яких подразників: струшування, тертя, нагрівання тощо.

Читайте також. «Рівень злочинності зростає через ситуацію в країні», — головний міліціонер Тернопілля (Відео)

Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Тернопільській області закликає жителів області обов’язково дотримуватися основних правил у разі виявлення будь-яких боєприпасів та вибухових речовин:
- ніколи не намагайтеся зрушити їх з місця та перенести;
- про небезпечну знахідку негайно повідомте екстрені служби за телефонами «101» чи «102»;
- виведіть на безпечну відстань всіх людей (на відкритій місцевості – не менше 100 м, у будівлі – не менше 50 м від місця знаходження небезпечного предмета);
- позначте підручними засобами місце знаходження предмету, аби зорієнтувати фахівців (палиця зі шматком яскравої тканини, «шатро» з гілок тощо);
- попередьте оточуючих та не допускайте, за можливості, сторонніх осіб до місця виявлення небезпечної знахідки.

Читайте також. Тернопіль: кому знадобилося знімати прапор з будівлі дитячої бібліотеки? (Відео)

Слід зазначити, що зберігання зброї, боєприпасів і вибухових речовин, знайдених за різних обставин, є незаконним. Ст. 263 ("незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами") Кримінального кодексу України за носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу визначили покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Софія Левицька