Збільшення імпорту газу з РФ: Вітренко пояснив, яку вигоду України має на увазі

Держане регулювання цін на газ для зниження сум у платіжках українців матиме тимсасовай характер, тоді як глобально проблему зниження ціни газу в Україні може вирішити, зокрема, збільшення Україною транзиту газу “незалежними компаніями з Росії”.

Про це виконувач обов’язків міністра енергетики України Юрій Вітренко написав у Фейсбук.

Він наголосив, що йдеться не про купівлю газу Украною в “Газпрому”, а про збільшення транзиту українською ГТС газу, який видобувають незалежні від “Газпрому” російські видобувні компанії. Саме проти цього й виступає “Газпром”.

"Проти розблокування експорту газу з Росії незалежними компаніями виступає "Газпром", який транзитує газ через Україну і продає його європейським компаніям на точках передачі вже після перетину західного кордону України...  Вже багато років, в тому числі за президентва Порошенка і прем’єрства Яценюка та Гройсмана, "Нафтогаз" та інші українські компанії на європейському ринку купують газ у європейських компаній, які, в свою чергу, купують газ у "Газпрому", - зазначив Вітренко.

Читайте також: Глава Уряду України повідомив про нові рішення щодо ціни на газ для населення (Відео)

"Якщо хтось пропонує відновити прямий імпорт українськими компаніями газу від Газпрому, або щоб державні компанії купували напряму імпортований газ з Росії, то пишіть, хто це пропонує, тому що ми таких пропозицій не робили", - наголосив для ЗМІ член Уряду України і очільник міністерства енергетики Вітренко.

Він зазначив, що втілення пропозицій Міненерго для України вигідні будуть не тільки зниженням сум у платіжках за газ для українців, а й додатковими прибутками від української ГТС.

араз відкриті російські агенти та навіть вже «консерви» запускають хвилю "обурення" щодо моїх слів про необхідність тиску на Газпром/РФ - щоб були перенесені точки передачі газу для європейських покупців газпромівського газу із західного кордону України на східний, і щоб був розблокований експорт газу з Росії незалежними видобувниками та експорт газу з Центральної Азії. Для України це вигідно тому, що це створює додатковий попит на потужності української газотранспортної системи для транзиту газу в Європу, а також знижує ціну газу на українському оптовому ринку до рівня експортного паритету, що підвищує конкурентноздатність української економіки та купівельну спроможність українських громадян тощо. Питання десятків мільярдів долларів для України. Саме тому це не вигідно РФ, і тому вона це блокує на політичному рівні", - заявив Вітренко.