Збаразький замок: відкрили виставку Ірини Муляр – дівчини, яка не вміла плакати (Фото)

ОснВиставку робіт «Я вірила в прекрасне» тернополянки Ірини Муляр, яка після важкої хвороби кілька місяців тому померла, відкрили у Збаразькому замку. 

Читайте також. Тернопільські архівісти зібрали 2 тис. грн для земляка, який постраждав на Майдані

В експозиції – 29 робіт. Тут є і вишивки, і роботи на склі. Непересічна подія зібрала рідних, друзів дівчини, жителів Збаража. Участь у відкритті виставки взяв заступник голови Тернопільської обладміністрації Леонід Бицюра.

– Життя тернополянки Іринки Муляр – приклад незламності духу, віри, надії і любові,  – наголосив він, – Дівчина по-особливому сприймала світ, його красу і неповторність. Усе це вона передала у свої картинах. Виставка вражає і кількістю робіт, і багатою палітрою кольорів, і різноманіттям технік, і яскравими образами. Тут немає жодної роботи у темних тонах! Думаю, ці твори мають спонукати нас бути вдячними, цінувати те, що маємо, не нарікати і гідно долати будь-які труднощі.

Читайте також. На згадку про Ярослава Горошка – урочистості та книга про героя

Нагадаємо, 13 грудня 2013 р. Ірині Муляр  виповнився 21 рік, а наступного дня вона відійшла у вічність. Мистецтво – це те, що надихало її і додавало сили у боротьбі з важкою недугою, з якою дівчина боролася сім років. Лікувалася Іра в клініках Росії, Австрії, але хвороба прогресувала, довелося ампутувати руку до ліктя, а згодом до плеча… Розраду тернополянка знаходила у малюванні: спочатку – на склі, згодом – на полотні. Роботи дарувала рідним, друзям. А ще – захоплювалася бісероплетінням, опанувала програму Photoshop і навчалася у трьох вищих навчальних закладах Тернополя!

– Іринка була глибоко духовною особистістю, – каже її мама – Леся Петрівна. – Напевно, тому серед її робіт багато ікон і картин за релігійними мотивами. Вона була надзвичайно терпляча. Ніколи не показувала, як їй важко. Рідні та друзі згадують, що ніколи не бачили її засмученою чи заплаканою…