Збаразький район: у підприємця відберуть три ставки та шлюз – майно вартістю понад 1 млн грн

P4240010-nПрокуратура вимагає повернути майно вартістю понад 1 млн грн у державну власність, повідомили у прес-службі прокуратури Тернопільської області 18 вересня.

Прокуратура Збаразького району пред’явила до суду позов в інтересах держави про визнання недійсним укладеного одним із державних підприємств, із місцезнаходженням у Києві із місцевим суб’єктом підприємницької діяльності договору зберігання гідротехнічних споруд рибницьких ставів та повернення їх у державну власність.

Читайте також. Прокуратура заборонила забудову стадіону на Злуки у Тернополі

Під час прокурорської перевірки встановили, що на підставі договору зберігання державного майна  суб’єкту підприємництва-фізособі передали на зберігання гідротехнічні споруди рибницьких ставів (три ставки та шлюз) балансовою вартістю 1 млн 164 тис. гривень.

Проте зазначений підприємець не займається таким видом діяльності як зберігання, а є суб’єктом підприємництва, господарська і підприємницька діяльність якого серед іншого пов'язана із риборозведенням, тобто  використанням переданих йому гідротехнічних споруд ставків за їх цільовим призначенням.

Читайте також. На Тернопіллі за добу горіло двічі – сміття і господарська будівля

Крім того, положеннями чинного законодавства встановили, що органом уповноваженим управляти вказаним майном є Регіональне відділення Фонду державного майна України в Тернопільській області. Із врахуванням наведеного, прокуратура району звернулася до суду з позовом про визнання недійсним укладеного із підприємством договору зберігання зазначеного майна та повернення його у власність держави.

Позов прокуратури наразі перебуває на розгляді господарського суду Тернопільської області.

Довідково. Загалом у поточному році прокурори заявили позовів у вказаній сфері на суму понад 3,5 млн грн, з яких суди вже задоволили позовні заяви на суму майже 2,5 млн грн.

Софія Левицька