Збаразький район: людям незаконно відмовили у видачі дозвільних документів – довела прокуратура

PC290004-nПрокуратура захистила права громади на безоплатне отримання землі під забудову житла, повідомили у прес-службі Тернопільської обласної прокуратури сьогодні, 10 лютого.

Львівський апеляційний адміністративний суд підтвердив законність вимог прокурора Збаразького району про скасування незаконних рішень органу місцевого самоврядування, якими обмежили права громадян на безоплатне одержання у власність земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва у межах норм безоплатної приватизації.

Читайте також. Монастириський район: вимагають повернути громаді столярний цех

Встановили, що депутати Старозбаразької сільської ради Збаразького району на сесії прийняли рішення, якими заборонили видавати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок під забудову в урочищі Дубина тим громадянам, які не сплатили 2 000 грн на розвиток інфраструктури.

Таким чином, 28 місцевим жителям незаконно відмовили у видачі зазначених дозвільних документів. Із метою поновлення законних прав громадян, прокурор Збаразького району у минулому році вніс до органу місцевого самоврядування документ прокурорського реагування. Проте вимоги прокурора щодо скасування вищевказаних незаконних рішень не виконали.

Читайте також. Боротьба з корупцією: активісти роблять те, що повинна була б робити прокуратура

У зв’язку цим, прокурор Збаразького району звернувся із позовом до суду. Тернопільський окружний адміністративний суд позовні вимоги прокурора задоволив, а рішення органу місцевого самоврядування визнав незаконними та скасував. Не погодившись із вказаним рішенням суду, сільська рада його оскаржила.

Натомість Львівський апеляційний адміністративний суд у поточному році залишив апеляційну скаргу Старозбаразької сільської ради без задоволення, що у свою чергу підтверджує, що вимоги прокуратури – законні та обґрунтовані.

Софія Левицька