Збаразьку “закатають” в асфальт, а на тротуарах там вкладуть сучасну бруківку (Відео)

збаразькаКапітальний ремонт одразу двох вулиць – Збаразької і Шептицького розпочнуть завтра, 16 червня. Тож тернополянам варто підготувати себе до цього і інформаційно, і морально.

Читайте також. Як будуть їздити маршрутки у Тернополі з 16 червня (Таблиця)

Вулицю Шептицького, що біля Центрального ринку, повністю перекривати не будуть. Там частини дороги ремонтуватимуть почергово. Інша справа – вулиця Збаразька. Там ремонтуватимуть всю ділянку дороги, де зараз лежить бруківка. Рух громадського транспорту у зв’язку з ремонтом змінять.

Нагадаємо, вулиця Збаразька у Тернополі – з інтенсивним рухом громадського транспорту. Цю дорогу уже ремонтували, але частинами. Тепер черга дійшла до ділянки від повороту на вулицю Лозовецьку до ресторану “Старий млин”. Бруківку там знімуть, натомість встелять асфальт.

Читайте також. Майже мільйон цього року “закатають” у славнозвісну вулицю Гайову

– Із повною заміною усіх інженерних мереж, включаючи водопровід, водовідведення та каналізацію, а також освітлення вулиці повністю буде переобладнане новими лампами. Влаштування тротуарів з двох сторін – 1380 квадратних метрів. Там буде бруківка сучасного типу, – розповідає начальник відділу технагляду Тернопільської міськради Олег Вітик.

До речі, бруківку на вулиці Збаразькій постелили у 40-50-х роках минулого століття. Її знімуть для того, щоб вкласти в інших місцях міста, а саме – в заїзних «кишенях» на зупинках громадського транспорту. Це дозволить уникнути там утворення напливів. Загальна площа капітального ремонту вулиці Збаразької – майже п’ять тисяч квадратних метрів. Підприємство, яке виграло тендер на ремонт дороги, обіцяє вкластися у п’ять мільйонів гривень, кажуть комунальники.

Читайте також. Через ремонт Збаразької у Тернополі тимчасово змінять рух тролейбусів (Графіка)

Закінчити ремонт планують до 1 серпня, а зараз просять у тернополян вибачення за незручності. Рух вулицею заблокують. Тролейбуси №3, 9 і 10 на час ремонту їздити не будуть! Тролейбуси №5, 8 і 11 змінять схеми руху. П’ятий тролейбус з вулиці Київської поїде через Тарнавського на Злуки, там зробить кільце і поверне у зворотному напрямі, а тоді знову через Київську – на Збаразьке шосе, по Лесі Українки, Степана Бандери на масив “Дружба”. Звідти через Центральний ринок знову на “Східний” масив і на вулицю Київську.

Тролейбус №8 з вулиці Симоненка поїде звичним маршрутом до кільця на проспекті Злуки. Там зробить коло і далі – через Злуки, Збаразьке шосе на “Східний” масив. Тоді – на вулицю Острозького і далі за звичайним маршрутом. Згідно із тимчасовим розкладом, тролейбуси №11 забезпечать доставку пасажирів до зупинки вул. Київській та від зупинки «11-та школа» по кільцю, в зворотному напрямку через проспект Злуки, проспект С. Бандери до зупинки «Центр», а далі – за маршрутом №11.

Читайте також. Тернополян чекають сюрпризи – нові тролейбуси і навіть новий маршрут

Уже затвердили і схему проїзду для автобусів. Маршрутки, які їдуть зі сторони масиву “Сонячний” ремонт дороги оминуть через провулок Галицький і вулицю Галицьку. Багато об’їжджати не доведеться. Складніша схему проїзду зі сторони Центру на масив “Сонячний”, розповідає начальник управління транспорту та зв’язку Тернопільської міськради.

– Через залізничний вокзал із поворотом на вулицю Галицьку, бо вулиця Збаразька перекрита. Потім – направо, на вулицю Городню, прямо – на Лисенка, Манюшка, Шопена, поворот на проспект Степана Бандери. Після цього транспорт буде повертатися вулицею Коновальця до кільця “Універсам”, потім – до кільця вулиці Текстильної. Знову будуть повертатися на кільце до “Універсаму”, а тоді – за маршрутом, – говорить Ігор Мединський.

Читайте також. Відремонтують п’ять вулиць: Оболоня, Шептицького, Текстильну, Збаразьку та Карпенка (Відео)

Проте зараз міська рада спільно з ДАІ опрацьовує ще один варіант – реверсний рух провулком Галицький. Тобто там автомобілі, можливо, будуть рухатися за чергою – під контролем регулювальників із Державтоінспекції.

Щодо Шептицького, то там схеми руху змінювати не будуть. Дорогу ремонтуватимуть частинами.

– Із Шептицького – простіше, бо там правий поворот з Оболоня на Живова буде діяти. А ділянки будемо перекривати поетапно. Єдине, що буде проблемна ділянка на Білогірську, на зупинку автобусів приміської автостанції. Вони будуть виїжджати не з Білогірської, там є окремий виїзд для них, – пояснив начальник відділу технагляду Тернопільської міськради Олег Вітик.