Збаражчина: зірвати освячення храму прихильникам Московського патріархату не вдалося (Фото)

10671267_1491484384457380_618106259151499598_nХристиянська громада церква с. Бутин Збаразького району нещодавно перейшла з Московського в Київський патріархат.

Посвячення здійснив архієпископ Нестор Писик. Із запашним короваєм у руках і святковими віршами свого духовного батька першими зустріли молоді прочани храму, які привітали архіпастиря на Збаразькій землі.

Читайте також. Збаражчина: у 400-річному храмі Архистратига Михаїла тепер правитиме отець із УПЦ Київського патріархату (Фото)

У притворі храму керуючого єпархією зустрів настоятель храму священик Михайло Гумен, який запросив владику очолити Божественну літургію. Про це повідомляє сайт місцевої парафії УПЦ КП. Перед початком Богослужіння архієпископ Нестор звершив чин оновлення храму. Його Високопреосвященству також співслужили священики Вишнівецького благочиння.

Храм був наповнений великою кількістю бутинчан. Особливо приємно було бачити значну кількість молоді та дітей зодягнених в український однострій. Збулася давня мрія усіх парафіян села Бутин – славити Бога рідною, українською мовою.

Читайте також. Близько 100 делегатів із різних парафій УГКЦ Тернопілля радяться, як зробити парафії “живими” (Відео, Фото)

Після Божественної літургії Владика разом із духовенством і парафіянами вийшли на хресний хід з читанням святого Євангелія та окропленням святою водою. Після чого владика виголосив молитву у дні неспокою та нашестя ворогів на Державу і Вітчизну нашу.

Цього дня планувалися провокації з боку представників Московського патріархату, в зв’язку з чим до храму ще із 7 години ранку привезли невідомих людей, які, ймовірно, повинні були спробувати захопити храм. Та завдяки охороні правопорядку, яку забезпечили представники «Правого сектора», провокації не вдалися і чужинці покинули село ні з чим. Згодом невелика група людей у кількості близько 15-ти чоловік разом із священиками Московського патріархату прийшли до церковної брами де звершили читання акафісту ігноруючи хресний хід і молитву вірних.

– Ми прагнемо молитися рідною українською мовою, за українську державу та її мужніх воїнів-захисників, єдність і соборність України, і маємо на це право. Зараз ми бачимо, що в храм приходить значно більше людей, а особливо молоді, і це, вважаю, важливий показник того, що ми зробили все правильно, – каже голова Бутинської сільської ради Андрій Жила.

Софія Левицька