Завершення АТО: Муженко сказав, хто буде командувати операцією звільнення Донбасу (Відео)

Віктор Муженко. Фото - Facebook 72 ОМБР ЗСУ
Віктор Муженко. Фото – Facebook 72-ї ОМБР ЗСУ

Закон про деокупацію Донбасу, що вже вступив у дію, змінює сам принцип застосування Збройних сил України на Донбасі. “Буде завершена АТО, і ми перейдемо до операції Об’єднаних сил”, – про це заявив Начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко “Радіо Свобода”.

“Закон, який був підписаний президентом України, систематизує залучення ЗСУ для виконання завдань, які вони виконували в АТО, і змінює формат основної операції”, – сказав Муженко в інтерв’ю.

Читайте також: Закон про реінтеграцію Донбасу вступає в дію 24 лютого – він уже опублікований

Управляти цією операцією на території Донецької і Луганської областей буде спеціально створений Об’єднаний оперативний штаб, який зараз формується у структурах Генштабу ЗСУ і Міноборони України, розповів Муженко.

Є уже й варіанти, хто очолить цей Опереативний штаб.

"У нас є відповідні кандидатури. Вони потребують певної процедури узгодження. І після цього в найкоротші терміни вони будуть надані президентові України для затвердження. Людину, яка буде призначена на цю посаду – командувач Об’єднаних сил, – президент призначає указом...  У нас на сьогодні досить багато офіцерів, керівників, у тому числі найвищого рівня, які мають бойовий досвід участі в АТО вже в період з 2014-го по 2018 рік включно. Це дійсно буде людина, яка має досвід участі в цій операції, бойовий досвід і достатньо навичок, знань і практичного досвіду для того, щоб виконувати такі завдання і таку функцію", - сказав очільник Генштабу ЗСУ.

Про нову операцію ЗСУ на Донбасі, переоснащення української армії, її боєздатість та допомогу партнерів, зокрема "Джавелінами" та іншом озброєнням і оснащенням, а також про чимало іншого - в інтерв'ю з Віктором Муженком Радіо Свобода Україна