Завербований спецслужбами РФ українець відразу здався СБУ

Громадянин України, якого під час поїздки до Росії завербували тамтешні спецслужби, після повернення додому відразу пішов в СБУ.

Як повідомляє сайт СБУ, громадянин України-мешканець прикордонного району Чернігівщини виїздив до Росії в особистих справах. Під час чергової поїздки його затримали російські правоохоронці за начебто порушення трудового законодавства та умов перебування на території РФ. За допомогою психологічного тиску і залякування спецслужби РФ змусили чоловіка підписати згоду на негласне співробітництво.

За завданням російських кураторів українець мав збирати інформацію про військові частини та військовослужбовців, які проходять службу у районах, що межують з Росією. Росію також цікавила інформація про співробітників українських правоохоронних органів, громадян, які систематично їздять до Росії на заробітки. Зібрані дані чоловік мав передати кураторам під час наступного візиту до РФ.

“Але після повернення додому чоловік добровільно звернувся до Служби безпеки України і надав свідчення щодо обставин його вербування та поставлених завдань”, – повідомили в СБУ.

Там зазначили, що протягом останніх років на Чернігівщині контррозвідники СБУ викрили низку спроб російських спецслужб залучити мешканців прикордоння до шпигунської діяльності.

“Під посиленою увагою іноземних спецслужб перебуває широкий спектр наших співвітчизників – від працівників органів місцевого самоврядування, військовослужбовців, правоохоронців, учасників АТО (ООС) та членів їх сімей, до пересічних громадян України, які виїжджають до РФ для працевлаштування, з комерційною метою, відвідування родичів тощо”, – застерегли в СБУ.