Заведіть спеціальну картку для Інтернет-розрахунків, радять тернополянам

indexКупувати чи продавати товари через Інтернет не завжди безпечно, наголошують на сайті «Досьє 102». Тож замість заробити 27-річна жителька обласного центру втратила 500 грн.

Як розповіла потерпіла правоохоронцям, через Інтернет вона продавала дитячі товари. Втім, цей випадок – не виняток.

Читайте також. Більше 10 тисяч тернополянки «подарували» шахраям

Оголошення з пропозиціями розміщувала на різних сайтах. Таким підробітком займалися кілька місяців. Асортимент товару був великий, а головне – доступні ціни. Тому покупців не бракувало.

Одного дня до жінки зателефонував невідомий. Чоловік цікавився гуртовою купівлею товару. Коли зійшлися на ціні, покупець попросив тернополянку продиктувати йому номер банківської картки, аби якнайшвидше все оплатити. Про те, що її надурили, жінка дізналася, коли на мобільний надійшло повідомлення про зняття коштів з рахунку.

Читайте також. Тернополянка продавала сукню на Інтернет-аукціоні і втратила понад 3 тисячі гривень

У схожу ситуацію потрапила й 27-річна жителька Чорткова, яка захотіла придбати через Інтернет-мережу одяг. Вона перерахувала гроші, а товару не отримала. За допомогою звернулася до правоохоронців.

Аби не потрапляти у подібні ситуації, міліціонери радять бути уважними та прискіпливими, здійснюючи віртуальні розрахунки:

– у жодному разі не зберігайте усі заощадження на одній банківській картці;

– заведіть спеціальну картку для Інтернет-розрахунків;

– нікому не повідомляйте пароль, який дозволяє розпоряджатися коштами, наприклад, Інтернет-банку або електронного гаманця;

– регулярно перевіряйте рахунок, як у платіжній системі, так і на картці. Скористайтеся послугою смс-повідомлень, адже це – найшвидший спосіб отримати інформацію, що роблять із вашим рахунком;

– якщо вас просять надіслати пароль або інші дані картки, не робіть цього. Але якщо вже трапилася неприємність, не зволікаючи, одразу звертайтеся до правоохоронців – на 102.

Софія Левицька