Завдання із доходів виконали всі райони, окрім Лановецького, має нестачу й Тернопіль

СкибилякПро стан виконання місцевих та обласного бюджетів на 2015 рік йшлося нещодавно на колегії Тернопільської ОДА.

Доповідав директор департаменту фінансів ОДА Степан Скибиляк. Він зазначив, що виконання розрахункових показників Міністерства фінансів України склало 102,3%. При середньому в Україні – 98,6%.

Читайте також. Екс-тернополянина Ігоря Білоуса відсторонили від керівництва ДФС (Оновлене)

– Темпи приросту до попереднього року в області становлять 104,5%, в Україні – 101,3 %, – каже Степан Скибиляк. – До місцевих бюджетів надійшло 1 млрд 73 млн грн. Виконали завдання по доходах усі райони, окрім Лановецького – 99%, також на 5,5 млн грн недовиконали бюджет Тернополя. Що стосується дотацій вирівнювання з держбюджету, область отримала їх в повному обсязі – 2,4 млрд грн. Для покриття тимчасових касових розривів місцеві бюджети отримали 1 млрд грн.  короткотермінових позик на фінансування зарплати, енергоносіїв і захищених статей видатків.

Директор департаменту фінансів ОДА також зауважив, що протягом року на видатки спрямовували вільні залишки коштів місцевих бюджетів – усього 56,3 млн грн. З державного бюджету в повному обсязі отримали дотації вирівнювання до річного плану – 663,9 млн грн.

- Додаткових дотацій на вирівнювання фінансової забезпеченості з держбюджету надійшло 76,7 млн грн, в тому числі 6,7 млн грн до обласного бюджету, а це – 100% до плану, - зазначив він. – Субвенцій з держбюджету за загальним і спеціальним фондом надійшло 1 617,5 млн грн. На фінансування галузі освіти спрямували 334,5 млн грн, охорони здоров’я – 429,3 млн грн, соціального захисту і соціального забезпечення  – 69,2 млн грн, культури та мистецтва – 50,3 млн грн, фізкультури і спорту – 14,7.

Читайте також. На Тернопіллі показники сплати податку на прибуток перевищили 100%

Також Степан Скибиляк наголосив, що у  2015 році область відчує проблеми з виконанням бюджету у зв’язку з тим, що переплати до місцевих бюджетів склали 63,7 млн грн. Крім того, вирішують ситуацію щодо податків на прибуток приватних підприємств. Податковий борг до місцевих бюджетів станом на 1 січня 2015 р. становив 43 млн грн і зріс протягом року на 11,5 млн грн, або 36,4%.

- У чотирьох районах відбулося зменшення податкового боргу (Бережанському на 10,7 %, Бучацькому – 15,5  %, Козівському – 15 % та Кременецькому – 14,1 %). Збільшення на понад 400 тис. грн допустили Гусятинський, Зборівський, Підволочиський та Тернопільський райони, - уточнив Степан Скибиляк. - Попри всі негаразди, що виникали з виконанням місцевих бюджетів, хочу наголосити, що  видатки бюджету розвитку в місцевих бюджетах заплановані на суму 222 млн грн. Касові видатки склали 186 млн грн, тож можна вважати, що бюджет розвитку використовували.

Довідково. На ремонт, зміцнення матеріально-технічної бази освітянських установ провели 31 млн грн, охорони здоров’я – майже 9, соціального захисту – 2, культури і мистецтва – 8, фізичної культури та спорту – більше одного, житлово-комунального господарства – 58, будівництва – 23 млн грн.

Софія Левицька