Затриманих активістів Євромайдану катують і принижують

катують-фотоРодичі звинувачених в організації масових заворушень під стінами адміністрації президента 1 грудня заявили про застосування тортур з боку міліції. Про це вони розповіли на прес-конференції 3 грудня. За їхніми словами, затриманих вдалося вперше побачити тільки у залі суду вчора. Деякі засідання тривали до першої ночі.

За словами сестри затриманого Єгора Превіра Христини, хлопцю стало погано на суді, його забрала швидка, про теперішній стан і точне місце перебування родині невідомо. За її словами, у Єгора – черепно-мозкова травма, однак більше 12 годин йому не надавали медичної допомоги. Про те, що затриманих били, і не дозволяли підвестися з асфальту протягом кількох годин, попри те, що температура повітря була близько нуля, говорять й інші родичі затриманих, – передає Радіо Свобода.

Всього затримано, як мінімум, 9 людей, заявляють правозахисники. За словами Тетяни Мазур із «Міжнародної амністії», їхня організація готова вести спостереження за справою у суді та задіяти усі свої осередки в різних країнах, аби мотивувати їхні уряди чинити дипломатичний тиск на українську владу.

Суди над підозрюваними в організації масових заворушень тривали 3 грудня. За словами родичів затриманих, як речовий доказ не було прийнято розповсюджене в інтернеті відео, де «Беркут» ставить на коліна і б’є цих людей, які при цьому не чинять жодного опору.

У той же час, як передають "Українські новини", співробітники міліції застосовували тортури щодо журналіста дніпропетровського видання "Лица" Валерія Гарагуца, заарештованого за участь у заворушеннях.  Про це він заявив його адвокат Мірошник Олександр на прес-конференції.

Адвокат упевнений, що Гарагуца звинувачують у цих злочинах для того, щоб приховати злочини співробітників міліції.

"Я закликаю надати цьому міжнародний розголос. Мій підзахисний - журналіст, і затримали його у зв'язку з виконанням ним своїх журналістських обов'язків. Про це (адвокатом) говорилося в суді. Я надавав там докази того, що він є журналістом. Його били і катували, тримали кілька годин на морозі, йому не давали вставати з землі", - заявив він.

За словами Мірошника, вже відкрито кримінальне провадження за фактом побиття його підзахисного.

Адвокат розповів, що його не підпускали до підзахисного кілька годин, поки той був у лікарні.

"Я був першим з адвокатів, хто приїхав в лікарню швидкої допомоги. І коли я почув, що там слідчі проводять слідчі дії, я відразу ж викликав міліцію. Вона довго не їхала. Мене не пускали. Я представився і записав прізвища та посади тих, хто мене не пускав, і звернувся в прокуратуру", - зазначив він.

Також адвокат повідомив, що 3 грудня до судді з приводу клопотання Гарагуца звернулися 3 депутата, Національна спілка журналістів України і фізособа з пропозицією взяти його на поруки, але суддя відмовила.