Затримали екс-банкіра, який оформив “лівих” кредитів на півмільйона гривень

наручники-руки жінкиДоговори на фіктивні кредити дві працівниці Кременецького відділення одного з банків масово оформляли в 2005-2006 роках.

Керуюча філією та економіст, коли зрозуміли, що її ось-ось затримають правоохоронці, втекли в Росію. Керуючу у РФ в 2012 знайшли, відбулась екстрадиція і зараз вона в Україні під арештом.

Тепер же тернопільські правоохоронці затримали її спільницю, якій вдавалось вислизати з рук парвоохоронців упродовж 5-ти років.

Як повідомили в ГУ Нацполіції Тернопільської області, затримана вже в СІЗО.

Розповіли правоохоронці, яким відомо про щонайменше 30 фіктивних кредитів, і подробиці кримінального злочину, який вчинили дві аферистки, привласнивши півмільйона гривень.

Обидві аферистки працювали в кременецькій філії банку, затримана – економістом, її поплічниця – керуючою відділення. До обов’язків керуючої входило оформлення кредитів на підставі незаконно добутих документів і проведення усіх необхідних перевірок. Економіст же взяла на себе освоєння коштів.

Впродовж кількох років незаконний бізнес банкірок, який вони провадили в 2005-6 роках, залишався таємницею. Першим тривогу в 2008-му забило вище керівництво банку. Термін погашення кредитів сплив, а ні коштів, ні відсотків ніхто не повертав. Далі стали хвилюватися «боржники», адже від них вимагали повернення грошей, які осіли в кишенях аферисток. Зрозумівши, в яку халепу втрапили, потерпілі почали звертатися із заявами до кременецьких правоохоронців.

Справа навколо фіктивних кредитів закрутилися. Оперативники вийшли на слід аферисток, накопичували докази щодо їхньої незаконної діяльності. Та, відчувши неладне, жінки виїхали з України. В 2011-му їх оголосили в міждержавний розшук.

У 2012 році в Російській Федерації віднайшли слід керуючої банку. Її було екстрадовано в Україну, де оголошено про підозру в привласненні та розтраті майна в особливо великих розмірах. Суд, зваживши на те, що у жінки двоє малолітніх дітей, обрав їй покарання у вигляді домашнього арешту. Таке рішення обвинувачення вважає надто м’яким, відтак зараз оскаржує його в відповідному порядку.

Подружка-поплічниця засудженої переховувалася значно довше, але завдяки копіткій роботі поліцейських у травні цього й вона була затримана в порядку статті 208 КПК.

– Зараз час злодійка перебуває в ізоляторі тимчасового тримання, – повідомив начальник Кременецького відділу Головного управління Національної поліції, де очікує рішення щодо обрання їй міри запобіжного заходу. Їй інкримінують частину 5 статті 191 Кримінального кодексу України – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах. За цей злочин передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 7 до 12-ти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.