Затримали екс-президента Франції – підозрюють нечисте фінансування виборів

Фото - foreignpolicy.com
Фото – foreignpolicy.com

Ніколя Саркозі затриманий за підозрою у непрозорості отримання грошей на виборчу кампанію 2007 року.

Як пише Reuters, є дані, що під час своєї виборчої кампанії Саркозі незаконно використовував гроші з Лівії.

Екс-президент Франції був затриманий сьогодні вранці, коли прийшов на суд, інформує видання Le Monde.

Судове засідання було присвячене питанню про можливе незаконне фінансування владою Лівії його передвиборної кампанії.

Саркозі вперше був присутній на слуханнях у справі, яку відкрили ще у квітні 2013 року. Правоохоронні органи мають 48 годин, щоб визначитися із запобіжним заходом.

Екс-президента Франції підозрюють у тому, що його передвиборчий штаб міг отримати незаконне фінансування від нині покійного лівійського лідера Муаммара Каддафі.

Раніше син колишнього лівійського диктатора заявляв про фінансування його батьком виборчої кампанії Саркозі в 2007 році та вимагав повернути гроші. За даними ЗМІ, Саркозі отримав від Лівії понад 50 млн євро.

Саркозі постійно відкидав ці звинувачення.

Також нагадаємо, у 2013 році прокуратура м. Бордо висунула Саркозі звинувачення в корупції. Політика запідозрили в отриманні незаконної фінансової допомоги на президентську кампанію 2007 р. від колишньої власниці компанії L’Oreal Ліліан Беттанкур. Його звинуватили в отриманні конверта з 50 тис. євро в обхід документів про звітність.

Улітку 2017 році Саркозі втрапив у ще один скандал. Прокуратура запідозрила його в тому, що він за хабар сприяв просуванню заявки Катару на проведення Чемпіонату світу з футболу 2022 року. Він також надавав допомогу катарській компанії Qatari Diar, яка у квітні 2010 року хотіла отримати частку у французькій компанії Veoliain.

Джерело – 112.ua