Засудженого до семирічного ув’язнення “антимайданівця” в Одесі випустили на волю: вже відомо, чому так сталося

12В Одесі на волю вийшов  колишній “антимайданівець” Василь Кондратенко. Його звинувачували в сепаратизмі та підготовці терактів і засудили до  семи років за гратами, повідомляє «ZIK». Кондратенко брав участь у подіях 2 травня в Одесі на боці «антимайдану». Крім того, його обвинувачували у незаконному поводженні та зберіганні зброї, підготовці до навмисного вбивства, здійсненні терактів, участі у масових заворушеннях та посяганні на життя правоохоронця.

Кондратенка затримали 28 травня 2014 року. Разом з ним були ще декілька чоловік. Їхня група планувала викрадення або вбивства місцевих «євромайданівців» Романа Дев’ятова і Марка Гордієнка. За кожного їм пообіцяли 3 тисячі доларів. А ще зловмисникам пропонували 10 тисяч доларів за серію вибухів. Вони влаштували один вибух 25 травня. Однак тоді ніхто не постраждав. Пізніше зловмисники планували ще серію вибухів…

На суді він повністю визнав свою вину, виказав членів угруповання і заявив, що розкаюється. У зв’язку з цим та відсутністю жертв, колегія суддів визнала можливим призначити йому відносно м’яке покарання. Відміряли сім років позбавлення волі. Водночас йому зарахували термін перебування у СІЗО з травня 2014 року згідно із «законом Савченко» – день в ізоляторі відповідає двом у колонії. Ось і вийшло, що засуджений своє вже відсидів, хоча вирок ще не вступив у законну силу. Одеські ЗМІ пишуть, що на волі він одразу опинився у лікарні, бо ще в СІЗО підхопив двосторонню пневмонію.