Зарваниця зустріла 100 тисяч гостей. Серед них – Арсеній Яценюк (Фото, Відео)

P7190019-nБлизько 100 тисяч прочан очікують в Марійському духовному центрі села Зарваниця Теребовлянського району упродовж двох днів спільних молитов.

У найвідомішому в Україні відпустовому місці 19-20 липня відбуваються Всеукраїнська та Молодіжна прощі за мир у нашій державі та її єдність.

Читайте також. Віряни з усіх куточків України молитимуться за мир у Зарваниці, що на Тернопіллі (Програма прощі)

До речі, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк таки приїхав на Всеукраїнську прощу за мир і єдність 20 липня. Очільник прибув як скромний прочанин – без оголошення офіційного візиту. Саме зараз керівник уряду України в Зарваниці разом з родиною та кількома близькими друзями. У духовному центрі відбувається Архиєрейська літургія.

Нагадаємо, Арсеній Яценюк - греко-католик. У Зарваницю він вперше приїздив ще дитиною. Після цього відвідував відпустовий центр кілька разів.

Приїхати обіцяв і головний свободівець Олег Тягнибок, і кілька інших нардепів, а також керівників ОДА з сусідніх областей. Про це повідомив 19 липня на брифінгу керівник Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк.

Він також сказав, що, завдяки належній підготовці до прощі, усе наразі минає без ексцесів. Порядок охороняють 300 правоохоронці. Загалом же до забезпечення потреб вірян залучили майже 500 осіб. І це – не враховуючи волонтерів.

Власне, Олег Сиротюк сам йшов до Зарваниці пішки – цілу ніч на 19 число. Дорога у нього і семи соратників – депутатів і партійців - зайняла майже 12 годин. Утім, дехто з прочан йшов пішки до відпустового центру кілька діб – із Франківщини, Хмельниччини та інших областей. Тому вздовж дороги обладнували спеціальні волонтерські пункти, аби допомогти вірянам у разі потреби.

До Зарваниці йшли цілими парафіями та християнськими згромадженнями. Кілька таких груп кореспонденти зустріли дорогою до духовного центру. Втім, священики під час прощі визнавали, що очікували більше прочан. Однак у ситуації, що відбувається у нашій державі, багатьох вірян можна зрозуміти – не всі могли добратися на Тернопілля безпечно. Проте були на прощі люди і з Одещини, і навіть з Донеччини.

Прикметно, що вздовж шляху паломників встигли ямково відремонтувати дороги, а також – розфарбувати мости і порожні площини біг-бордів у патріотичні кольори. Цим похвалилася голова Теребовлянської РДА Галина Зелінська.

Про все, що відбувалося у Зарваниці, - читайте докладно згодом.