Зарваниця: як працівники облавтодорів Західного регіону отримували благословення від митрополита (Фото)

оснУ Зарваниці завершився Собор Тернопільсько-Зборівської архиєпархії на тему живої парафії.

Нагадаємо, 12 жовтня у Марійському духовному центрі Зарваниця відбулася ІІІ і заключна сесія Собору Тернопільсько-Зборівській архиєпархії на тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом».

До речі, делегати, а їх зібралося близько 100, прийняли післясоборову резолюцію. До неї входять пропозиції, як оживити життя і діяльності парафіяльних спільнот УГКЦ.

Читайте також. “Ми будемо мати чесну, правдиву, без корупції Україну”, – архиєпископ Василій Семенюк (Фото, Відео)

Перші дві сесії відбулися 11 жовтня, у приміщенні Тернопільської духовної семінарії (смт Велика Березовиця): прозвучали п’ять доповідей, що відповідали темам Пастирського листа Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, на тему «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». Про це повідомляє сайт місцевої парафії УГКЦ.

У неділю, 12 жовтня у реколекційному центрі Зарваниці отець Володимир Демчук виголосив заключну, шосту доповідь на тему «Шкільництво католицької Церкви як шанс євангелізації». Доповідач розповів про місію, яку здійснюють католицькі школи у світі, роль духівника в католицькій школі та ознайомив присутніх із ключовими засадами духовно-просвітницької роботи Церкви в Тернопільському навчально-виховному комплексі «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого».

Читайте також. Близько 100 делегатів із різних парафій УГКЦ Тернопілля радяться, як зробити парафії “живими” (Відео, Фото)

– Католицька школа переслідує цілі культурного і природного розвитку особистості, – зазначив доповідач. – Окрім того, тут стараються творити особливу атмосферу, наповнену євангельським духом свободи і любові. Процес навчання і виховання тісно поєднаний. Християнські цінності передаються не тільки на уроках релігійних дисциплін, а і у святкуванні празників, духовних поїздках та інших виховних заходах.

Священик поділився досвідом праці у шкільних навчальних закладах, дав корисні поради, як ефективно організувати працю зі школярами.

Відтак відбулося обговорення та формулювання пропозицій для Всецерковного Собору (VI-ій Сесії Патріаршого Собору УГКЦ), який відбудеться в Івано-Франківську у серпні 2015 р.

Читайте також. У вас народилася п’ята дитина? Маєте шанс запросити у гості митрополита Тернопільсько-Зборівського (Фото)

Розпочинаючи Собор, митрополит Василій очолив Святу Літургію у соборі Матері Божої Зарваницької, після якої нагородив священиків і мирян, як залишилися вірними УГКЦ у часи її підпілля, грамотами та медалями. Водночас архиєрей привітав працівників Тернопільського, Львівського, Івано-Франківського та Волинського облавтодорів, які цього дня з нагоди свого професійного свята, прибули на прощу до Зарваниці. Керівників нагородив іконами і побажав відповідальної та чесної праці на благо українського народу.

У кінці Собору відбулася презентація книги «Літургія підпільної Церкви», яку упорядкував отець-митрат Андрій-Іван Говера, докторант Папського східного інституту Рима (Італія).

Софія Левицька