Запитів від “ЛНР” щодо Протасевича не було – Слідчий комітет Білорусі

Затриманий режимом Лукашенка Роман Протасевич. Фото – скріншот з відео belpresscenter

Слідчий комітет Білорусі заявив, що жодних запитів від бойовиків “ЛНР” щодо можливого судового процесу над білоруським журналістом Романом Протасевичем, затриманим 23 травня після примусової посадки літака, не надходило.

Про це заявив голова Слідкому Дмитро Гора і Роман Протасевич на пресконференції 14 червня, повідомляє “Українська правда“.

"На сьогоднішній день жодних запитів нізвідки з-за кордону для проведення таких дій не надходило", - заявив очільник Слідчого комітету Білорусі.

"Будь-які офіційні свідчення я даю стільки представникам Слідчого комітету", - сказав Роман Протасевич.

Глова Слідкому Білорусі пояснив: щоб представники будь-яких іноземних держав могли брати участь в якихось слідчих процесуальних діях з Романом Протасевичем чи вимагати його видачі, потрібні міжнародні запити, клопотання і доручення, а їх станом на 14 червня не надходило.

Нагадаємо, Зазначимо, що 11 червня представник бойовиків Родіон Мірошник заявив, що керівництво так званої "ЛНР" готується до судового процесу над білорусом Романом Протасевичем. За його словами, в "ЛНР" нібито створена "слідча група", яка займається Протасевичем і вже направлені відповідні документи в правоохоронні органи Білорусі.

Читайте також: З літака Ryanair зняли не тільки Протасевича: з’явились нові подробиці спецоперації режиму Лукашенка і ФСБ РФ (Відео)

Нагадаємо, що 23 травня за вказівкою Олександра Лукашенка Білорусь підняла винищувач, щоби посадити у Мінську літак Ryanair Афіни – Вільнюс, на якому перебував колишній редактор опозиційного телеграм-каналу NEXTA Роман Протасевич. Протасевича та його дівчину затримали.

Читайте також: Випливли домовленості Лукашенка з Путіним щодо затриманого Протасевича: віддати в руки бойовикам “ЛНР” (Відео)

Так звана "генеральна прокуратура ЛНР" повідомила про "порушення справи" проти затриманого в Білорусі Романа Протасевича за нечебто участь у бойових діях в складі "Азова".

Читайте також: Участь білоруса Протасевича в боях на Донбасі в складі “Азова”: Білецький розставив крапки над “і” 

Засновник батальйону "Азов" Андрій Білецький повідомив, що Протасевич працював як журналіст на Донбасі.