“Запрошую Василів до нашого храму, аби пережити єднання з Богом”, – отець з Тернополя (Відео)

шопкаСьогодні, 13 січня, – день преподобної Меланії, або ж Маланки. Опівночі ми зустрічатимемо Старий Новий рік.

На Тернопільщині особливо гучно і театралізовано свято Меланки відзначають у селі Горошова Борщівського району. Майже всі мешканці села переодягаються у заздалегідь приготовлені різноманітні костюми та маски і з першими сутінками виходять на вулицю. Театралізовані дійства тривають упродовж ночі і до обіду наступного дня.

Читайте також. У Тернополі — карнавал та особливе святкування Маланки

Священики закликають за обрядами та гучними гуляннями не забувати про сутність і значення Різдвяних свят. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

– У цій радості треба віднайти сенс, зміст. Тішитися можна по-різному: можна пити, гуляти, а можна знайти інший вимір – духовний, людський. Ми сьогодні живемо в часі війни, про неї багато говорять, але суть самої війни, суть самого зла настільки велика, що я думаю, що це свято має бути проведене з Богом, щоб протистояти тому злу. Радість полягає в тому, щоб ми віднайшли інший вимір – духовний, бо без Бога ми нічого не можемо. Тому Новий рік, який ми зустрічаємо, це час особистої зустрічі з Богом, – говорить парох церкви Святого Василія Великого отець Степан Левчик.

Читайте також. Примхи зими: на Тернопільському ставу товщина льоду – 11-16 см (Відео)

Завтра, 14 січня, християни відзначатимуть свято Обрізання Господнього та вшановуватимуть пам’ять Святого Василія Великого. Тож у церкві Тернополя, що на "Новому Світі", завтра – храмовий празник.

– Це – єдиний храм Василія Великого у Тернополі, я запрошую усіх Василів прийти до нас, щоб тут разом із своїм покровителем пережити цю духовну зустріч з Богом і пережити глибше єднання з Богом у новому році, – каже отець Степан. - Урочиста свята літургія пройде об 11 годині.

У храмі Святого Василія Великого, крім літургії, 14 січня відбудеться урочистий обхід навколо церкви, а ще - священики освячуватимуть воду.