Запропонована Росією ціна на газ не є найвигіднішою на ринку – Міністр енергетики України

Продан ЮрійЗапропонована Російською Федерацією ціна в 385 за 1 тис. куб.м. газу не є найвигіднішою на ринку. Про це сказав міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Продан на прес-конференції в Брюсселі.

“Ми маємо безліч пропозицій – це пропозиції щодо реверсних поставок, які за ціновими показниками є значно нижчими. Якщо врахувати транзит, який здійснюється через територію України і в зворотному напрямку по європейських країнах, то ми можемо говорити, що ціна “Газпрому” може бути ще нижчою, ніж зараз пропонують європейські постачальники”, – сказав він.

Читайте також. Путін каже, що пропонує Україні такі ж ціни на газ, як при Януковичу

Крім того, Продан заявив, що ураїнська сторона вважає “політичною” запропоновану Москвою знижку в розмірі 100 доларів за газ, наполягає на ринковій ціні і говорить про те, що на сьогодні “єдиний механізм врегулювання ситуації — Стокгольмський арбітражний суд”.

Читайте також. “Ми ці російські пастки знаємо”, – Яценюк пояснив, чому Україна відмовилась від знижки на газ (Відео)

Нагадаємо, прем’єр А.Яценюк зазначив, що український уряд не погоджується на пропозицію щодо зменшення ціни на російський газ на 100 доларів.

Водночас президент РФ В.Путін заявив, що у випадку, коли Україна відкине пропозиції РФ щодо газу, то “стосунки перейдуть в іншу стадію”.

Читайте також. “Відносини перейдуть в іншу стадію”, – Путін погрожує Україні через ціну на газ

Як відомо, з 1 квітня ціна на російський газ для України зросла з 268,5 долара до 485 доларів за тисячу кубометрів.

Також нагадаємо, Україна наполягала на збереженні ціни російського газу на рівні 268,5 долара.

УНН