Заохочуєте Росію красти: МЗС України зреагувало на рішення суду Лівану

Судно Laodicea. Фото – Bloomberg

Суд у Лівані зняв арешт із сирійського судна “Laodecia”, яке перевозить вкрадену Росією в Україні аграрну продукцію. 

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

“Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням суду Тріполі (Ліван) зняти арешт із сирійського судна “Laodecia”, яке перевозить крадену Росією українську сільськогосподарську продукцію. Незважаючи на надані докази, суд не взяв до уваги позицію компетентних органів України. Україна завжди докладала зусиль задля підтримки продовольчої безпеки Лівану, посівши перше місце серед експортерів аграрної продукції до цієї країни за підсумками 2021 року. Українські поставки продовольства не припинялися навіть після початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України. Після відкриття українських чорноморських портів перший зерновоз відбув з Одеси саме до Лівану.Ба більше, враховуючи складну продовольчу ситуацію в Лівані, в координації з українськими власниками незаконно вивезеного вантажу ліванській стороні було запропоновано реалізувати українське борошно та ячмінь за пільговою ціною”, – йдеться у заяві.

Читайте також: Ліван арештував судно, яке може бути завантажене вкраденим Росією українським борошном

У МЗС України наголосили, що такі дії суду створюють прецедент, яким Росія скористається.

"Рішення ліванського суду дозволяє судну "Laodecia", яке перебуває під дією міжнародних санкцій через незаконне вивезення вантажів з тимчасово окупованих територій України, безперешкодно покинути порт Тріполі з вкраденим українським борошном та ячменем. Зазначене рішення фактично заохочує Росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Крім того, таким рішенням Ліван фактично підриває власну продовольчу безпеку, відштовхуючи Україну як свого надійного партнера", - пояснили в Міністерстві закордонних справ України.

Читайте також: Україна пропонує Лівану купити вкрадене РФ зерно з арештованого судна

Там закликали ліванську сторону скасувати рішення щодо знаття арешту із судна "Laodecia" та вжити заходів задля попередження подальших спроб використовувати Ліван для оборудок із краденими українськими зерновими.