Занепокоєння Пан Гі Муна щодо ситуації в Україні росте

Генсек ООНГенеральний секретар ООН Пан Гі Мун під час телефонної розмови з Президентом України заявив, що ООН готова долучилася до координації дій з Міжнародним Комітетом Червоного Хреста з метою дотримання норм міжнародного права. Про це повідомляє прес-служба Глави держави.

“Генеральний секретар ООН в ході розмови підняв питання міжнародної гуманітарної місії для Луганська, яка ініційована Президентом України”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, Президент Порошенко повідомив, що влада України створила міжвідомчий координаційний механізм та запевнив Пан Гі Муна в тому, що українська сторона робить все, щоб норми міжнародного права та українські процедури були дотримані. Глава держави привітав готовність ООН долучитися до координації міжнародної гуманітарної допомоги.

Пан Гі Мун зазначив, що сьогодні зростає занепокоєння щодо останнього розвитку подій в Україні. Він також повідомив, що дуже уважно слідкує за розвитком ситуації в Україні, та висловив підтримку мирному плану Президента України. «Мене надихає ваша відданість наміру відновити мир», - сказав він.

Глава держави звернувся до Генерального секретаря ООН з тим, що існує необхідність у загостренні уваги світової спільноти на питанні викрадення українського пілота Надії Савченко, яка утримується у в’язниці в Росії. Президент попросив Генерального секретаря у його діалозі з Росією сприяти вирішенню цього питання.