Заліщицький район: міліціонери виявили підпільні кар’єри з видобутку червоного каменю

надраФакти порушення законодавства у сфері надрокористування оперативники управління боротьби з економічною злочинністю обласної міліції задокументували у Заліщицькому районі.

Читайте також. На побудові держархіву у Тернополі “нагріли руки” на 60 тисяч гривень

Власне, незаконний видобуток корисних копалин, розробка родовищ без відповідних на це ліцензій і дозволів – злочини, які оперативники документують доволі часто. Основним рушієм видобутку корисних копалин є тіньовий бізнес, який так старанно приховується від людського ока. Про це повідомили у Секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Тернопільській області 13 червня.

На території  Дорогичівської та Нирківської сільських рад ділки взялися освоювати родовища червоного каменю. Не маючи на такий вид діяльності жодних дозвільних документів, організували підпільні кар’єри з видобутку будматеріалу. У протиправному підозрюють жителя Кровінки Теребовлянського району та мешканця села Скородинці Чортківського району.

Читайте також. Злодій зі Львова за лічені секунди забрав гроші з каси тернопільської крамниці

Яких збитків завдали державі такою протиправною діяльністю, міліціонери встановлюють. Уже скерували до Департаменту екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА відповідні листи з проханням оцінити розміри втрат. Також міліціонери мають рішення суду про арешт техніки - двох тракторів-екскаваторів, за допомогою яких здійснювали незаконне видобування корисних копалин.

- До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про відкриття кримінальних проваджень за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239-1 КК України, - повідомив начальник УДСБЕЗ УМВС України в Тернопільській області Василь Мокрицький. - Після отримання результатів експертизи щодо якості корисних копалин, ймовірно, розпочнуть кримінальне провадження ще й за статтею 240 ККУ.

Довідково. Незадовільний стан надрокористування  тягне за собою низку проблем. Подібний бізнес приносить заробіток тільки окремим особам. До бюджету не надходять жодні податки, відрахування. Зрозуміло, що немає робочих місць і, відповідно, офіційної зарплати. Тобто немає економічного ефекту від такого процесу.