Закрите небо над Україною: Столтенберг пояснив позицію НАТО

Закривати небо над Україною Альянс наразі не буде, бо на це не погоджуються країни-члени НАТО.

Про це заявив сьогодні на екстреному засіданні Північноатлантичного альянсу генсек НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє “Європейська правда“.

“Союзники погодилися, що нам не потрібно, щоб літаки НАТО перебували в українському повітряному просторі, або щоб війська НАТО заходили на територію України”, – сказав Столтенберг.

На уточнювальні запитання українських журналістів, чи може ще Альянс переглянути позицію, генсек НАТО натякнув, що таке рішення неможливе.

"На нас відповідальність запобігти ескалації цієї війни і поширення її за межі України, тому що тоді ситуація стане ще більш небезпечною. Тому ми чітко сказали, що не будемо втручатися ні на суші, ні у повітряному просторі. Єдиний спосіб забезпечити безпольотну зону - відправити винищувачі НАТО у повітряний простір України і забезпечувати безпольотну зону, збиваючи російські літаки. Якщо ми це зробимо, це може вилитися у повномасштабну війну в Європі, в яку будуть втягнуті ще більше країн, і це спричинить ще більші страждання", - пояснив Єнс Столтенберг.

Він додав, що саме тому країни-члени НАТО здійснюють на Росію жорсткий тиск санкціями і надають допомогу Україні, але не хочуть напряму залучати свої сили.

Читайте також: “Радіація не знає, де кордон РФ”, – Зеленський (Відео)

Україна просить Захід і НАТО закрити небо над Україною, щоб російські літаки і ракети не били по цивільних об'єктах.