Законність вирубування лісу на Тернопіллі мають перевірити правоохоронці (Відео)

P6240002-nФакт вирубування лісу на Чортківщині розслідують правоохоронці. Незабаром висновки зробить і обласна влада.

Читайте також. Чортківщина: правоохоронці повинні з’ясувати, хто вирубав 5 га лісу у заказнику (Відео)

Про це заявив очільник Тернопільської області Олег Сиротюк на брифінгу 24 червня.

Нагадаємо, ІА «7 Днів-Україна» розповідала про автомайданівці на території Державного лісового заказника загальнодержавного значення “Дача Галілея” виявили 5 га вирубки дерев рідкісних порід. Активісти стверджували, що вирубують там і трьохсотлітні дуби, і навіть цінніші породи дерев. Нещодавно офіційну відповідь на матеріал надіслали із Чортківського лісового господарства. Лісники стверджують, що суцільну санітарну рубку у 2013 році в Улашківському лісництві проводили відповідно до всіх дозвільних документів. Мовляв, дерева не вирубують, а на звільненій території садять молоді дуби.

Отже, інформація із двох джерел – суперечлива. Це помітив і голова ОДА. Тож законність вирубки лісу на Чортківщині мають перевірити правоохоронці і подати владі свої висновки.

Читайте також. У лісовому господарстві переконують, що рубали ліс на Чортківщині – законно

- Щодо цього питання в нас працюють правоохоронні органи, є відповідні повідомлення Автомайдану, є також позиція Держлісагенства, відповідального в даній частині державних підприємств на території області. Одні дані суперечать іншим. Найближчими днями в нас буде об'єктивна відповідь, - переконує Олег Сиротюк.

Аналізуючи роботу лісового господарства Тернопільщини, обласна влада стикалася із фактами масової незаконної вирубки дерев, додав очільник.

- Фактично в кожному лісовому господарстві це - проблема, проблема пов'язана з корупційною складовою, із системною роботою, коли кожна з ланок зобов'язана була здійснювати незаконне відрахування, а взамін - здійснювати незаконні вирубки. Це глобальна проблема, що буде поступово вирішуватися в процесі заміни принципів управління і персоналій, які здійснюють управління в цій сфері, - каже Олег Сиротюк.

До речі, на втручання правоохоронців і їхнє розслідування Олег Сиротюк сподівається і у справі із вирубкою лісу у прибережній смузі Тернопільського ставу. Йдеться про скандальну забудову, яку розпочали у природоохоронній зоні парку «Загребелля».