У зону захисту потрапив весь райцентр – фахівець розповів, як Тернопільщина бореться з африканською чумою свиней

свині- крупно рило однієїТуші 12-ти свиней, які першими захворіли на Тернопільщині, вже спалили.

Африканську чуму свиней виявили в приватному господарстві в райцентрі Збараж, відтак весь райцент потрапив у межі зони захисту. Про це розповів фахівець Держпоживнагляду, повідомляє Тернопільська ОДА.

На Тернопільщині проводяться заходи щодо ліквідації захворювання на африканську чуму свиней. Зокрема, встановлено три ветеринарних і поліцейських  блокпости, де проводиться  цілодобове чергування та перевірка автотранспорту на предмет можливого вивезення свиней, чи продукції свинарства.

Про це поінформував начальник відділу організації протиепізоотичної роботи Головного управління Держпродспоживслужби в Тернопільській області Володимир Марків.

Читайте також: Небезпечна хвороба дісталася вже і Тернопільщини

“Весь автотранспорт переїжджає через дезкилимок, заправленмй дезрозчином, крім того проводиться дезинфекція коліс методом оприскування дезрозчином. У п’яти місцях міста вулиці перекрито фундаментними блоками та бетонними перемичками, визначено місце спалення трупів тварин, вилучених у вогнищі інфекції. Вже проведено спалення 12–ти трупів з господарства, де зареєстровано спалах АЧС, визначено 3-кілометрову зону захисту (практично вся територія міста Збаража) та 20-кілометрову зону нагляду, яка виходить за межі Збаражчини – на території Підволочиського, Лановецького, Тернопільського та Зборівського районів та міста Тернополя (всього – 93 населених пункти)», – констатував Володимир Марків.

За його словами, на території зони захисту спеціально створені групи спеціалістів проводять облік поголів’я свиней в індивідуальних господарствах населення, з метою їх подальшого вилучення,  умертвіння та спалення.

Читайте також: Поліція Тернопільщини зробили офіційну заяву-застереження

Нагадаємо, в індивідуальному господарстві у Збаражі, за період від 8 до 18 січня 2017 року загинуло 12 свиней. Дослідження підтвердили, що причина – збудник африканської чуми свиней.