Захищати у судах РФ полонених українських моряків будуть державним коштом України: адвокати вже є

Командир захопленого РФ  катера "Бердянськ" Роман Мокряк
Командир захопленого РФ катера “Бердянськ” Роман Мокряк

Всі 24 військовополонені українські моряки, яких Росія під час віськової агресії 25 листопада в Керченській протоці захопила в полон і вивезла в РФ, уже мають адвокатів.

Про це повідомила у Фейсбук омбудсмен Людмила Денісова.

Вона додала, що послуги усіх адвокатів, які захищатимуть українських моряків у російському суді, оплатить держава Україна.

“Оплата адвокатських послуг здійснюватиметься за договорами, які укладатиме в Москві уповноважена особа МЗС України. Всі видатки бере на себе українська держава. Вони складатимуться з гонорару та додаткових витрат, яких потребуватимуть захисники українських моряків.

Термін дії договорів поширюватиметься на весь період попереднього слідства. З початку слідчих дій, від 11 грудня, кожному полоненому українському моряку буде забезпечено повноцінний захист”, – написала Людмила Денісова.

Читайте також: «Вижили дивом»: по українських моряках у Керченській протоці авіація і судна РФ били з різних видів зброї (Відео)

Один із адвокатів – Ілля Новіков, повідомив у мережі, що він захищатиме командира захопленого РФ  катера “Бердянськ” Романа Мокряка.

Читайте також: Як Росія напала на Україну в Керченській протоці: ГПУ відтворила події по хвилинах (Відео)