Загиблих на Майдані пом’янули у Духовному центрі Зарваниці, що на Тернопіллі (Відео)

Зарв-nПанахидою вшанували загиблих у Києві і в Марійському духовному центрі, що у Зарваниці. Там парафіяни, вчителі, діти, паломники посилено молилися за мир і спокій в Україні.

Зарваниця зустріла журналістів спокоєм, тишею та сонечком, йдеться у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4. У Духовному центрі всі посилено моляться за мир і спокій українського народу, а також вшановують пам’ять тих, хто загинув у Києві.

Читайте також. У всіх храмах УГКЦ Тернопілля у дзвони битимуть кожні дві-три години

Україна переживає тяжкі часи та оплакує героїв, які загинули в Києві, вони хотіли жити у вільній, демократичній країні, вважає Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський Кир Василій Семенюк. Церква неодноразово закликала до примирення, проте її голосу, на жаль, не почули.

– У Зарваниці в стіп ікони Матері Божої ми організовували цілодобові чування, люди молилися і вже бачимо ту силу молитви. Але я заохочую ще до молитви, до посту, до пожертви, до діл милосердя, – каже Архиєпископ і Митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ кир Василій Семенюк.

Читайте також. “Не будьте знаряддям в руках диявола”, – владика Нестор

Особлива допомога, каже владика, потрібна зараз сім’ям загиблих та постраждалих.

– Чим можемо помогти тим сиротам, які лишилися, тим раненим, бо їх є тисячі. Хто не може їм милостині дати, нехай молиться за них, а Господь Бог зробить так, що знайдуться люди, які заопікуються тими вдовами, тими сиротами, – говорить кир Василій Семенюк.

Кир Василій Семенюк просить вірних не бути байдужими. Щодня, о 21-й, владика радить молитися на вервиці у родинному колі. Така молитва має велику силу, стверджують священики.

Читайте також. У Тернополі 21, 22, 23 лютого – Дні жалоби

– Маємо щось жертвувати, молитва і піст, це є наше жертвування в тому доброму намірі за кращу долю для України і українського народу. Наші українці є дуже терпеливі, дуже жертвенні і дуже милосердні. Коли кажемо про мир і спокій, щоб його досягнути у суспільстві, все ж таки треба розпочинати з свого особистого життя, досягати миру і спокою у своєму серці, – повідомив адміністратор Парафіального храму Пресвятої Тройці в Зарваниці отець Володимир.

Довідково. Сьогодні, 22 лютого о 12 год. у селі Травневе Збаразького району відбудеться похорон Героя Майдану Назарія Войтовича. Завтра – також о 13 год. у Свято-Успенській церкві міста Збаража пройде поминальна панахида за Героєм Майдану – збаражчанином Устимом Голоднюком. Тіло покійного перебуватиме постійно у цьому храмі. Похорон Устима Голоднюка – у неділю, 23 лютого, о 12 год.