“Загрозлива поведінка Росії”: США скликають Радбез ООН через війська РФ на кордоні України

Linda Thomas-Greenfield. Фото – Getty Images

Сполучені штати Америки скликають 31 січня засідання Ради безпеки ООН через “нарощування російських військ на кордонах України та в Білорусі”.

Про це йдеться у відповідній заяві постійного представника США при ООН Лінди Томас-Грінфілд.

“Після тижнів тісних консультацій з Україною та партнерами в Раді Безпеки Сполучені Штати скликали відкрите засідання Ради Безпеки, щоб обговорити питання, надзвичайно важливе для міжнародного миру та безпеки: загрозлива поведінка Росії проти України та нарощування російських військ на кордонах України та в Білорусі”, – йдеться у заяві.

"Це не момент, щоб чекати і споглядати. Зараз потрібна повна увага Ради, і ми з нетерпінням чекаємо прямого та цілеспрямованого обговорення в понеділок", – йдеться в заяві представника США.

Читайте також: Супутники знайшли війська РФ під кордоном України в місцях, що не заявлені для військових навчань у Білорусі (Відео)

"Члени Ради безпеки повинні чітко вивчити факти і розглянути те, що поставлено на карту для України, Росії, Європи, а також щодо основних зобов'язань і принципів міжнародного порядку у разі подальшого вторгнення Росії в Україну", - вважають у США. 

Читайте також: Напруженість на кордонах України вигідна США, Китаю та Росії – експерти

Томас-Грінфілд наголосила, що "Рада безпеки ООН є вирішальним місцем для дипломатії". Саме тому тривають дипломатичні зусилля "для деескалації напруженості перед лицем цієї серйозної загрози європейському та глобальному миру та безпеці".